ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی[آموزش+کاربرد]

نمک ظرفشویی، یکی از مواد بسیار پر کاربرد برای تمیز کردن رزین دستگاه ماشین ظرفشویی و گرفتن سختی آب است. اگر نمک ظرفشویی در دستگاه ظرفشویی ریخته شود، می تواند به راحتی سختی آب را بگیرد تا لک و سیاهی روی ظروف نیندازد. آب لوله کشی دارای سختی بسیار زیادی است و املاح معدنی و به خصوص آهک موجود در آن، می تواند لکه های سفید روی ظروف بیندازد. علاوه بر این می تواند سلامت دستگاه را به خطر بیندازد. بهتر است در کنار شستن ظروف، حتما از نمک ظرفشویی استفاده شود.

استفاده از نمک ظرفشویی و نحوه ریختن آن در ماشین، اصول و لم و قلق خاص خود را دارد. باید بدانید چه زمانی و چه مقدار از نمک استفاده کنید. ما قصد داریم در این مورد بیشتر توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی برای اولین بار

اگر برای اولین بار است که می خواهید در یک ماشین ظرفشویی نمک بریزید، باید بدانید چه مقدار و چگونه در آن بریزید. ماشین ظرفشویی دارای یک مخزن جداگانه است که مخصوص نمک است. نمک ظرفشویی باید از نوع خوب و مرغوب تهیه شود و دقیقا در مخزن آن ریخته شود و به درون خود دستگاه و محل شستشوی ظرف ریخته نشود. زیرا این نمک خاصیت خورندگی دارد و می تواند بدنه دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و خوردگی ایجاد کند.

ابتدا درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. کف دستگاه، یک مخزن وجود دارد که روی آن به انگلیسی،saltیعنی نمک نوشته شده است. در برخی از برندها نیزSروی درب حک شده است. آن را به آرامی باز کنید و یک قیف روی آن قرار دهید. نمک ظرفشویی را به آرامی درون آن بریزید.

اگر برای اولین بار درون مخزن نمک می‌ریزید، می توانید کمی با قاشق روی آن بزنید تا کاملا مخزن نمک پر شود. البته دقت کنید که به اندازه 1 بند انگشت، خالی بماند. اگر مقداری نمک روی دستگاه ریخته شد، حتما آن را با اسفنج پاک کنید . زیرا همان طور که گفته شد، این نمک در هنگام برخورد با آب و بدنه دستگاه، به آن آسیب وارد می کند.

اگر برای اولین بار درون مخزن نمک می‌ریزید، می توانید کمی با قاشق روی آن بزنید تا کاملا مخزن نمک پر شود.

جهت اطلاع از اینکه کدام برنامه ماشین ظرفشویی بهتر است کلیک کنید.

از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در استفاده از ماشین ظرفشویی باید مد نظر قرار دهید، این است که حتما بدانید چه زمانی نیاز است نمک دستگاه را تجدید کنید و باز هم در مخزن آن، نمک بریزید. بسیاری از خانم ها می پرسند که از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده؟ باید گفت که تمام شدن نمک ظرفشویی، نشانه ها و علامت های خاصی دارد. یکی از مهم ترین نشانه های اتمام یافتن نمک دستگاه این است که ظروف بعد از شسته شدن، دچار لک های سفیدک یا لک های سیاه می شوند. زیرا رزین دستگاه نتوانسته است به خوبی املاح را جذب و فیلتر کند. در نتیجه ظروف به حالت کدر و لک دار می شوند.

دومین نشانه این است که هر بار به ظروف نگاه می اندازید، به نسبت دفعه های قبلی، تمیزی کمتری دارند. در واقع املاح معدنی موجود در آب، اجازه نمی دهند مواد پاک کننده به خوبی وارد عمل شوند. در نتیجه چربی روی ظروف، پاک نمی شوند. این ها به دلیل این است که نمک دستگاه تمام شده است و رزین در گرفتن سختی آب، ناتوان شده است. زیرا رزین هم به مرور زمان در اثر سختی و املاح موجود در آب، دچار کثیفی و گرفتگی می شود و به درستی عمل نمی کند.

نمک ماشین ظرفشویی چند وقت یکبار باید عوض شود؟

اگر در پی این موضوع هستید که نمک ماشین ظرفشویی چند وقت یکبار باید عوض شود، باید به موارد مهم در این زمینه دقت کنید تا بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی برای تعویض نمک ظرفشویی، بهترین وقت است.

ماشین ظرفشویی دارای یک سنسور است که این سنسور در مخزن نمک تعبیه شده است. به این سنسور یک چراغ متصل است که روی نمایشگر دستگاه، قابل رویت است. اگر چراغ مربوط به نمک دستگاه روشن باشد، معمولا می توان نتیجه گرفت که باید نمک دستگاه تمام شده باشد یا مقدار آن کم تر از قبل است و باید مجددا نمک در مخزن ریخته شود. اگر همچنان چراغ روشن بماند، نشان از این دارد که احتمالا سختی آب کم است و نمک به اندازه کم مصرف شده است.

به هر حال، هر چند وقت یکبار باید نمک دستگاه شارژ شود. این میزان با توجه به تعداد دفعات شستشوی ظروف و به خصوص به میزان سختی آب لوله کشی بستگی دارد. هر چقدر سختی آب بیشتر باشد، مطمئنا نمک ظرفشویی بیشتری استفاده می شود و باید دوباره شارژ شود. این زمان، اصلا مشخص نیست اما بهتر است حداقل ماهی یکبار این مخزن را چک کنید و در صورتی که نیاز به تعویض یا شارژ مجدد نمک وجود دارد، حتما این کار را انجام دهید.

به تعداد دفعات شستشوی ظروف و به خصوص به میزان سختی آب لوله کشی بستگی دارد.

مزایای استفاده از نمک ظرفشویی

مزایای نمک ظرفشویی، منجر به استفاده روز افزون آن توسط مصرف کنندگان شده است. استفاده از نمک ظرفشویی دارای مزایای مختلفی است که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

· اگر از نمک ظرفشویی استفاده شود، سختی آب گرفته خواهد شد.

· قدرت پاک کنندگی شوینده، بالاتر خواهد رفت.

· رزین دستگاه، بهتر کار می کند و آسیب کمتری می بیند.

· ایجاد کف بیشتر مواد شوینده

· کمک به تمیز شدن دستگاه می کند.

· از رسوب آهک در رزین و روی ظروف و داخل دستگاه، جلوگیری به عمل می آورد.

· هماهنگی خوبی با مواد شوینده دارد.

بسیاری از ماشین های ظرفشویی که به تعمیر می افتند، به دلیل فراموشی در تمیز کردن رزین دستگاه است. برخی از خانم ها، به دلیل مشغله و گرفتاری زیاد، فراموش می کنند که میزان نمک دستگاه را چک کنند. به همین دلیل، بعد از مدتی رزین دستگاه خراب شده و باید تعویض شود. مهم ترین مزیت استفاده از نمک ظرفشویی، همین است که دستگاه دیر به دیر خراب می شود.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان ظرفشویی توکار و یخچال توکار، اطلاع از قیمت ظرفشویی و بازدید از شوروم، با شماره تلفن 02122280858 تماس بگیرید.

آیا نیازی به تخلیه نمک ماشین ظرفشویی وجود دارد؟

تا به حال با خود فکر کرده اید که آیا نیازی به تخلیه نمک ماشین ظرفشویی وجود دارد یا خیر؟ این سوال بسیاری از خانم های خانه دار است و نمی دانند چه کنند.

در واقع باید گفت که نمک ظرفشویی هر چند وقت یکبار با توجه به سختی آب و استفاده از دستگاه، کم می شود و نیاز است تا دوباره مخزن آن پر شود. گاهی نیز ممکن است به خاطر فراموش کاری و داشتن مشغله، فراموش کنید مخزن را چک کنید و نیاز باشد که مجدد آن را پر کنید. اما نیازی نیست که نمک موجود در دستگاه، تخلیه شود. می توان روی نمک های قبلی، مجددا نمک ریخت. فقط در صورتی که خواستید از دستگاه برای مدت زیادی استفاده نکنید یا تصمیم داشتید آن را برای تعمیر به نمایندگی ارسال کنید، می توانید نمک های مانده در آن را خارج کنید.

چقدر نمک در ماشین ظرفشویی باید ریخته شود؟

استفاده از نمک ظرفشویی، برای ماشین شستشوی ظروف، یک نیاز است و بدون نمک ظرفشویی، نمی توان انتظار عملکرد خوبی از این دستگاه داشت. اگر دوست دارید بدانید چقدر نمک در ماشین ظرفشویی باید ریخته شود، باید بگوییم تا جایی باید نمک بریزید که به اندازه یک بند انگشت تا درب مخزنSفاصله وجود داشته باشد. همین مقدار کافیست. هر وقت کمتر شد، می توانید مجددا روی آن نمک بریزید.

کلام آخر

استفاده از نمک ظرفشویی، عمر دستگاه را بالاتر می برد. پس در استفاده از آن غفلت نکنید. البته زیاده روی هم لازم نیست. اما توجه داشته باشید که عملکرد رزین و گرفته شدن سختی آب، به شدت به نمک ظرفشویی وابسته است.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

شماره های تماس: 02122280858 و 09100911911

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *