یخچال فریزر

چگونه با مراقبت از یخچال موجب افزایش طول عمر شویم؟

عمر یخچال، ارتباط مستقیمی با نحوه استفاده از آن دارد. البته نباید جنس قطعات و کیفیت و سطح انرژی مورد استفاده آن را نادیده بگیریم. تمامی این عوامل در کنار هم می‌توانند سبب ماندگاری و دوام یخچال شده و عمر آن را بالا ببرند. اگر دوست دارید در مورد راه های افزایش طول عمر یخچال، بیشتر بدانید، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. ما قصد داریم در این مقاله، شما را با نکات مهمی در زمینه حفظ و نظافت یخچال، راهنمایی کنیم. همچنین می خواهیم در مورد تاثیر کنترل دما بر عمر یخچال صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌شود:

نکات افزایش طول عمر یخچال فریزر

این روزها با توجه به افزایش قیمت چشمگیر لوازم برقی آشپزخانه، مراقبت از یخچال، به امری بسیار مهم تبدیل شده است. شاید در گذشته می‌شد هر چند سال یکبار یک یخچال نو خریداری کرد و به جای یخچال قدیمی استفاده کرد. اما امروزه دست کم تا 10 سال، کمتر چنین اتفاقی می افتد. مگر اینکه یخچال به طرز غیر قابل تعمیری، دچار خرابی شود و راهی جز تعویض آن باقی نماند.

مراقبت از یخچال، کار چندان سختی نیست. رعایت یکسری نکات ساده می‌تواند باعث افزایش طول عمر یخچال فریز شود. همین که یادتان باشد درب یخچال را باز نگذارید، به افزایش طول عمر یخچال، بسیار کم کرده‌اید.

یخچال فریزرهای قدیمی یا جدید، همگی از یک مخزن گاز استفاده می‌کنند که این گاز با چرخش در بدنه یخچال، محیط داخل آن را خنک نگه می‌دارد. البته در قسمت فریزر آن نیز منجر به ایجاد دمای زیر صفر و یخ زدن مواد غذایی می‌شود. وقتی زیاد درب یخچال را باز بگذارید، این گاز زودتر و بیشتر مصرف می‌شود. لذا عمر آن پایین آمده و بعد از گذشت چند سال باید مخزن گاز ان توسط تعمیرکار مجاز و نماینده شرکت، پر شود.

مراقبت از یخچال

باز و بسته کردن زیاد درب یخچال، می‌تواند تراز آن را بر هم زده و انرژی بیشتری مصرف کند. به همین دلیل، عمر ان کمتر می‌شود. از طرفی، اگر مواد غذایی بسیار زیادی در یخچال نگهداری کنید، می تواند عمر مفید آن را کم کند. زیرا انرژی بیشتری باید صرف خنک کردن مواد غذایی شود.

هر یخچال فریزر با توجه به گنجایش و ظرفیت خود باید پر شود. اگر میزان مواد غذایی درون یخچال از حد استاندارد تجاوز کند، مطمئن باشید بعد از مدتی، هوا به درستی در بین مواد غذایی به گردش در نمی‌آید و تمام مواد غذایی شما فاسد شده یا از کیفیت می‌افتند. در ضمن این کار می‌تواند منجر به سنگینی اتاقک یخچال و فشار به بدنه و موتور آن شود. همچنین درب یخچال در صورت سنگین شدن می‌تواند از جای خود در بیاید یا لاستیک آن جابجا شود. در هر حال، همه ی این موارد میتواند عمر یخچال را کم کند.

برای خرید یخچال آلمانیمی‌توانید از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

افزایش طول عمر یخچال با نظافت و تمیز نگه داشتن یخچال

نظافت و تمیز نگه داشتن یخچال، از نکات مهم مراقبتی است که در افزایش میزان طول عمر یخچال، موثر است. وقتی یخچال کثیف باشد، به احتمال بسیار زیاد، حفره تخلیه آب اضافی در یخچال، مسدود می‌گردد و آب اضافی در یخچال، باقی می‌ماند. همین امر می‌تواند رطوبت بیشتری ایجاد کند و این رطوبت در محیط تاریک یخچال، منجر به تکثیر باکتری ها شود. در نتیجه مواد غذایی زودتر فاسد می‌شوند.

مراقبت از یخچال و فریزر با تمیز کردن آن هر چند ماه یک بار، می‌تواند عمر آن را بالاتر ببرد. بهترین کار، تمیز کردن یخچال به صورت دوره‌ای، هر دو ماه یکبار یا نهایتا 3 ماه یکبار است. گرفتن برفک های فریزر نیز می‌تواند روند کاهش طول عمر یخچال را به شدت کاهش دهد.

روش مراقبت از یخچال

کنترل دمای واقعی یخچال چگونه باید باشد؟

دمای طبیعی یک یخچال فریزر باید به نحوی تنظیم شود که مواد غذایی در آن یخ نزنند و یا در اثر دمای بالا، فاسد نشوند. این دما باید کاملا به صورت نرمال باشد. البته تنظیم دمای یخچال در هر مدل و برند متفاوت است. اما به طور کلی، اگر یخچال روی دمای معمولی و یکنواخت تنظیم شود، کمتر دچار خرابی کمپرسور و موتور خواهد شد. هر چقدر دمای یخچال و فریزر تنظیم باشد، طول عمر یخچال بیشتر خواهد شد.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان خرید لوازم خانگی کوپرزبرگ و بازدید از شوروم، با شماره تلفن 02122280858 تماس بگیرید.

تنظیم دما با توجه به فصل

تغییر فصل و آب و هوا در هر منطقه ای، متفاوت است. کشور ما چهار فصل است اما در برخی از مناطق در فصل بهار و تابستان، باز هم دمای هوا در حد معمولی و خنک می‌باشد. و برعکس در برخی از مناطق، دمای هوا در فصل پاییز و زمستان، گرم است.

باید طبق منطقه جغرافیایی و بر اساس تغییر فصول سال، دمای یخچال تنظیم شود. بهتر است در مناطق جنوبی و گرم کشور در فصل بهار و تابستان، کمی درجه یخچال، پایین تر بیاید تا مواد غذایی فاسد شدنی، خراب نشودند. همچنین در مناطق سردسیر، نیازی نیست که در فصل تایستان دمای یخچال، خیل هم پایین آورده شود زیرا دمای هوا، آنچنان گرم نیست که نیاز باشد یخچال خیل گاز مصرف کند. با رعایت همین نکته بسیار ساده می توان عمر یخچال را تا حد بسیار زیادی بالا برد.

مراقبت و نگهداری از لاستیک دور درب یخچال

مراقبت از یخچال و کنترل دما یا تمیز کردن آن به یک طرف، محافظت از لاستیک دور درب نیز به طرف دیگر. لاستیک دور درب هر یخچال، می‌تواند تا سال های سال دوام بیاورد و خراب نشود. اما در صورت زیاد باز و بست کردن و یا محکم بستن درب یخچال و همچنین سنگین کردن قفسه های درب یخچال، به مرور زمان، لاستیک درب خراب می‌شود. حتی عدم نظافت صحیح و به موقع لاستیک درب، می تواند تا حد زیادی منجر به خرابی آن شود.

و در آخر، اگر از لاستیک درب یخچال فریزر به خوبی محافظت شود، مطمئنا، طول عمر یخچال هم بالاتر خواهد رفت. زیرا یخچالی که لاستیک دور درب خوبی نداشته باشد، با زمانی که دائم درب آن باز باشد، فرقی ندارد.

مراقبت درب یخچال

نتیجه گیری

ما در این مقاله در مورد تمامی عواملی که می‌توانند سبب ماندگاری و دوام یخچال شده و عمر آن را بالا ببرند بررسی کردیم. اگر شما قصد خرید یخچال خارجی دارید و انتخاب شما خرید یخچال ساید بای ساید و یا یخچال توکار است، ما برند آلمانی کوپرزبرگ را پیشنهاد می دهیم که خیلی با کیفیت است.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

شماره های تماس: 02122280858 و 09100911911