یخچال فریزر

صفر تا صد طراحی دکوراسیون آشپزخانه + عکس و ویدیو

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

اگر به دکوراسیون آشپزخانه اهمیت می‌دهید؛ ولی اطلاعات کافی و خوبی در این زمینه ندارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر با سبک‌های طراحی آشپزخانه آشنا شوید.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه | اصول طراحی آشپزخانه

حتما شما هم می‌دانید که آشپزخانه قلب خانه است. قلبی که هر روز به لطف خانم خانه می‌تپد تا زندگی طعم و بوی تازه‎ای به خودش بگیرد. یکی از بخش‌های مهم هر خانه، آشپزخانه آن است.

اگر دکوراسیون آشپزخانه بر اساس دیگر بخش‌های خانه مسکونی انتخاب نشود، قطعا زیبایی خانه نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بر پایه یک‎سری اصول خاص است و انواع مختلفی دارد. اگر به دنبال عکس دکوراسیون آشپزخانه و طراحی آشپزخانه خودتان به‎ صورت لاکچری هستید، با ما همراه باشید.

دکوراسیون آشپزخانه کوپرزبرگ
زیباترین آشپزخانه

انواع دکوراسیون آشپزخانه

برای معماری و طراحی داخلی هر یک از بخش‌های مختلف خانه، سبک‌های متنوعی وجود دارند. سبک آشپزخانه مدرن، آشپزخانه کلاسیک، آشپزخانهنئو کلاسیک و آشپزخانه سنتی چهار سبک متفاوت برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ها هستند.

اگر به دنبال طراحی آشپزخانه‌ها به‎ صورت خاص هستید و به زیبایی آشپزخانه اهمیت زیادی می‌دهید، می‌توانید بر اساس سلیقه خودتان یکی از این سبک‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که سبک انتخاب‎شده برای طراحی آشپزخانه باید با سبک طراحی کل خانه مطابقت داشته باشد.

به طور مثال اگر کل خانه با سبک مدرن طراحی شده است، انتخاب یک سبک کلاسیک برای طراحی آشپزخانه ناهماهنگی زیادی را در دکوراسیون خانه به وجود می‌آورد.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن
دکوراسیون آشپزخانه جدید و شیک

فرق یخچال ساید با دوقلو در این مقاله گفته شده، کلیک کنید.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

یکی از سبک‌های جدید برای طراحی آشپزخانه لاکچری، سبک مدرن است. طراحی آشپزخانه کوچک با سبک مدرن می‌تواند یکی از بهترین ایده‌ها باشد.

اگر به دنبال یک سبک ناب و در عین ساده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خودتان هستید، این سبک گزینه خوبی برای شماست؛ اما اگر به سبک‌های لاکچری تر برای طراحی داخلی آشپزخانه فکر می‌کنید، می‌توانید سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک را انتخاب کنید.

دکور آشپزخانه ساده
دیزاین آشپزخانه
زیباترین دکوراسیون آشپزخانه
مدل دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک یکی از سبک‌های دکوراسیون لاکچری است که می‌تواند با ویژگی‌های خاص خودش، زیبایی خانه‌های شما را چندین برابر کند. سبک کلاسیک سبک رسمی‎ تر نسبت به سبک مدرن است.

با این حال امکان انتخاب رنگ‌ها و متریال‌های مختلف برای طراحی آشپزخانه با این سبک وجود دارد.

دکوراسیون آشپزخانه نئو کلاسیک

اگر هم به سبک مدرن و هم به سبک کلاسیک برای طراحی آشپزخانه علاقه‎ مند هستید، می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه نئو کلاسیک را انتخاب کنید.

این سبک در واقع تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است که می‌تواند زیبایی فوق‎ العاده‌ای به آشپزخانه شما بدهد.

دکوراسیون آشپزخانه سنتی

آشپزخانه سنتی یکی از سبک‌های قدیمی برای طراحی آشپزخانه است. اگر از صمیمیتی که در آشپزخانه‌های سنتی و قدیمی خوشتان می‌آید، می‌توانید این سبک را برای طراحی داخلی آشپزخانه استفاده کنید.

زیبایی این دکوراسیون در قدیمی بودن آن است؛ اما طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه بدین معنی نیست که ساختمان شما قدیمی است. بلکه شما این سبک را مانند سبک مدرن برای آشپزخانه خودتان انتخاب کرده‌اید.

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه سنتی
مدل دکور آشپزخانه ساده
دیزاین کابینت آشپزخانه کلاسیک
دکور آشپزخانه شیک
دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار
ایده طراحی دکوراسیون آشپزخانه

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اگر به سبک مدرن برای طراحی آشپزخانه علاقه‎ مند هستید، ابتدا باید با ویژگی دکوراسیون آشپزخانه مدرن آشنا شوید. آشپزخانه‌های مدرن بر پایه سادگی طراحی شده‌اند. به همین خاطر، هر زمانی که در انواع عکس دکوراسیون آشپزخانه، ترکیب‌های ساده و مینیمال را دیدید، مطمئن باشید که سبک طراحی آن آشپزخانه، مدرن است.

در سبک مدرن از رنگ‌های خنثی و ساده استفاده می‌شود. بیشترین رنگی که می‌توانید در این سبک دکوراسیون مشاهده کنید، رنگ سفید است. با این حال رنگ‌های خاص مانند رنگ طوسی روشن نیز می‌توانند به عنوان رنگ‌های مکمل در این سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرند.

دیزاین کابینت آشپزخانه مدرن
طرح دکور آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دیزاین آشپزخانه سفید
دکوراسیون آشپزخانه مدل کابینت جدید
زیباترین آشپزخانه های ایرانی

مهم‎ترین اصل و پایه این سبک دکوراسیون آشپزخانه، نظم است. به همین خاطر، فضاهای ذخیره ‎سازی مختلفی برای این سبک طراحی می‌شوند تا افراد بتوانند به ‎راحتی تمامی وسایل آشپزخانه را در این فضاهای ذخیره‎ سازی جای دهند.

این ویژگی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن است. از این رو در اکثر آشپزخانه‌های مدرن شاهد کابینت‌های زیاد با ارتفاع بالا هستیم تا بتوان وسایل آشپزخانه را در آن‌ها قرار داد.

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک کاملا متفاوت از ویژگی آشپزخانه‌های مدرن است. در آشپزخانه‌های کلاسیک از رنگ‌های تیره و سنگین ‎تر استفاده می‌شود.

برخلاف اینکه رنگ‌های خنثی در دکوراسیون مدرن نقش ویژه‎ای داشتند، در دکوراسیون کلاسیک می‌توان از رنگ‌های شاداب‎تر و سنگین‎تر استفاده کرد.

رنگ‌هایی مانند قهوه‎ای، زرشکی، طوسی تیره، کرمی و … از جمله رنگ‌های مناسب برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک محسوب می‌شوند.

دکوراسیون داخل آشپزخانه کلاسیک
طراحی دکور آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه خاص
مدل آشپزخانه سنتی ساده
طراحی آشپزخانه کلاسیک چیست؟
دکوراسیون کابینت آشپزخانه

برخلاف آشپزخانه‌های مدرن که بر پایه سادگی طراحی شده‌اند، آشپزخانه‌های کلاسیک پیچیدگی خاصی دارند. به کار رفتن متریال‌های خاص مانند چوب، فلز و … در طراحی این نوع آشپزخانه، زیبایی آن‌ها را چندین برابر کرده است.

در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک می‌توان فضا را با رنگ‌های تیره ‎تر، تاریک ‎تر نشان داد. به همین خاطر، معمولا این سبک مورد علاقه افرادی است که به دنبال طراحی داخلی خاص‌اند.

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک یکی دیگر از سبک‌های دکوراسیون بوده که تلفیقی از سبک کلاسیک و سبک مدرن است.

در دکوراسیون نئوکلاسیک می‌توان هم از اصول طراحی داخلی مدرن و هم از اصول طراحی داخلی کلاسیک کمک گرفت که هر کدام زیبایی خاصی به آشپزخانه‌ها می‌دهند.

به طور مثال می‌توان فضاهای ذخیره ‎سازی را مطابق با اصول طراحی مدرن اجرا کرد؛ اما رنگ‌های سنگین‎ تری را برای آشپزخانه‌های نئوکلاسیک انتخاب نمود.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ روشن
دکوراسیون کابینت آشپزخانه

در سبک دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک نه سادگی دکوراسیون مدرن شما را خسته می‌کند، نه از پیچیدگی سبک کلاسیک در آشپزخانه خودتان دل زده می‌شوید.

ترکیبی از این دو سبک، زیبایی این آشپزخانه‌ها را چندین برابر می‌کند.

نقش لوازم آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه

هر مکانی با اکسسوری‌های خودش تزئین می‌شود. اکسسوری‌های آشپزخانه‌ها نیز لوازم آشپزخانه هستند که با تنوع بسیار بالایی در آشپزخانه‌ها وجود دارند.

اگر علاقه‎ مند به آشپزخانه‌های لوکس و منحصر به فرد هستید، می‌توانید از لوازم آشپزخانه لوکس نیز استفاده کنید.

این روزها آنقدر تنوع در این لوازم زیاد است که همه افراد می‌توانند بر اساس سلیقه شخصی و سبک دکوراسیون مد نظر خودشان آن‌ها را انتخاب کنند.

ویژگی ماکروفر خوب
آشپزخانه سنتی شیک
بهترین برند اجاق گاز خارجی
ایده دکور آشپزخانه

جا ادویه‌ای، سینی، ظرف و ظروف، وسایل داخل کابینت و … همگی می‌توانند بر اساس سبک دکوراسیون شما انتخاب شوند. برای سبک دکوراسیون مدرن آشپزخانه، استفاده از وسایلی با رنگ‌های روشن مانند سفید توصیه می‌شود.

وسایلی که با ترکیب فلز، پلاستیک‌های قوی و شیشه طراحی شده‌اند، یکی از جذاب‎ترین وسایل برای این سبک از دکوراسیون محسوب می‌شوند.

همچنین، اگر متقاضی اجرای دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک هستید، می‌توانید از لوازمی که به صورت کلاسیک طراحی شده‌اند، استفاده کنید. به طور مثال، لوازم چوبی، ظروف چوبی، جا ادویه‌های چوبی و … همگی می‌توانند برای این سبک از دکوراسیون گزینه خوبی باشند.

دکوراسیون آشپزخانه با طراحی رنگی
دكور آشپزخانه جديد

نقش نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه

نورپردازی یکی از مهم‎ترین اقداماتی است که می‌توانید برای زیباسازی دکوراسیون آشپزخانه خود انجام دهید. نقش نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه آنقدر زیاد است که نمی‌توان از آن چشم‎ پوشی کرد.

همان قدر که باید در آشپزخانه نور کافی برای انجام کارهای مختلف وجود داشته باشد، لازم است که برای زیبایی آشپزخانه‌ها نیز از نورپردازی اصولی استفاده کرد.

نورپردازی می‌تواند بر اساس سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب شود. در این صورت همخوانی نور با آشپزخانه و سبک طراحی داخلی آن حفظ می‌شود.

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه
طراحی دکوراسیون لوکس
دکور آشپزخانه جدید

در دکوراسیون آشپزخانه مدرن می‌توان از رنگ‌های خنثی و روشن برای نورپردازی استفاده کرد. نورپردازی مخفی در زیر کابینت‌ها، در بالای سقف و … زیبایی فوق‎ العاده‎ای به آشپزخانه‌های مدرن و جدید می‌دهد؛ اما اگر سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما کلاسیک است، می‌توانید از نورهای متنوع‌تر استفاده کنید.

ایجاد نورهای مختلف در کنار دیوارپوش‌ها، کابینت‌ها و … زیبایی آن‌ها را چندین برابر می‌کند. البته تفاوت زیادی میان نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه وجود ندارد و شما می‌توانید بر اساس سلیقه خودتان پیش بروید.

طراحی آشپزخانه کوچک

با بالا رفتن هزینه‌های خرید مسکن، بسیاری از مردم قادر به صرف هزینه بسیار زیاد برای خرید خانه‌های بزرگ نیستند. اکثر خانه‌ها به صورت نقلی طراحی شده‌اند و از زیبایی فوق ‎العاده ‎ای برخوردارند.

نباید کوچک بودن آشپزخانه باعث شود تا طراحی آن به صورت اصولی انجام نشود. شما می‌توانید مطابق با اصول طراحی آشپزخانه کوچک، آن را طراحی کنید و از زیبایی این آشپزخانه‌ها لذت کافی ببرید.

دیزاین آشپزخانه کوچک
عکس آشپزخانه
آشپزخانه کوچک لاکچری

از جمله اصولی که باید برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک به آن‌ها توجه داشته باشید، عبارتند از:

•انتخاب رنگ آشپزخانه کوچک

رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. رنگ‌های متنوع و در عین حال زیبا می‌توانند برای دکور آشپزخانه شما گزینه خوبی باشند؛ اما هر چقدر از تعداد رنگ‌های بیشتری استفاده کنید، آشپزخانه شما کوچک ‎تر نشان داده می‌شود.

بنابراین، برای انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه دو اصل را باید در نظر بگیرید. اولین اصل استفاده از رنگ‌های روشن است.

رنگ‌های روشن می‌توانند یک مکان را بزرگ تر نشان دهند و بازتاب نور را نیز افزایش خواهند داد. به همین خاطر با طراحی آشپزخانه کوچک با رنگ روشن، می‌توانید آشپزخانه ‎‎ای جذاب‎تر و بزرگ‎تر داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه سفید
دیزاین آشپزخانه کوچک مدرن

دوم اینکه استفاده از رنگ‌های متعدد برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک توصیه نمی‌شود. بهتر است که از یک یا دو رنگ در طراحی آشپزخانه کوچک استفاده کنید.

در این صورت زیبایی آشپزخانه حفظ می‌شود و می‌توانید احساس بهتری در هنگام ورود به آشپزخانه و کار کردن در آن داشته باشید.

•استفاده بهینه از فضا آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه کوچک باید حتما از فضا به ‎صورت بهینه استفاده شود. این اصل در سبک دکوراسیون مدرن بسیار دیده می‌شود.

استفاده بهینه از فضا باعث می‌شود تا فضای ذخیره سازی در آشپزخانه‌های کوچک افزایش پیدا کند و بتوان به‎راحتی وسایل را درون کابینت‌ها و کمدها قرار داد. پس دیگر قرار دادن وسایل در خارج از کابینت‌ها باعث شلوغی و کوچک‎تر نشان دادن آشپزخانه‌ها نمی‌شود.

ایده دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دکوراسیون آشپزخانه شیک
دکوراسیون آشپزخانه مدرن کوچک
دیزاین کابینت آشپزخانه

•نورپردازی مناسب آشپزخانه

نورپردازی مناسب در طراحی آشپزخانه کوچک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آشپزخانه‌های کوچک برای اینکه بزرگ‎تر نشان داده شوند، نیاز به نورپردازی مناسب و اصولی دارند.

اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است، می‌توانید از نور طبیعی در طول روز استفاده کنید. در غیر این صورت توصیه می‌کنیم که از لامپ‌ها یا مهتابی‌های خوب با نوردهی مناسب در آشپزخانه استفاده کنید. سعی کنید که لامپ‌های انتخاب شده شما دارای نور سفید باشند.

نورهای زرد می‌توانند فضا را دلگیر و گرفته نشان دهند. از هر فضایی برای نورپردازی مناسب استفاده کنید. اضافه کردن لامپ‌های مخفی در زیر کابینت‌ها و بخش‌های مختلف آشپزخانه، زیبایی آن‌ها را چندین برابر می‌کند.

دکوراسیون آشپزخانه جدید

اگر در نمونه کارهای شرکت‌ها برای طراحی آشپزخانه جستجو کرده باشید، حتما شاهد تنوع بالایی از مدل‌های دکوراسیون آشپزخانه جدید بوده‎اید.

در جدیدترین مدل‌های طراحی آشپزخانه، از سبک‌های مینیمال و در عین حال مدرن برای طراحی استفاده می‌شود که این سبک‌ها می‌توانند زیبایی آشپزخانه‌ها را چندین برابر کنند. با این حال هنوز هم بسیاری از افراد به دنبال طراحی آشپزخانه با سبک کلاسیک هستند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن بزرگ
چیدمان آشپزخانه شیک
دکوراسیون آشپزخانه مدرن کلاسیک
مدل دیزاین آشپزخانه

آشپزخانه لاکچری

اگر به ‎دنبال اجرای آشپزخانه لاکچری هستید، می‌توانید سبک کلاسیک و نئوکلاسیک را برای طراحی آشپزخانه انتخاب کنید. البته واژه لاکچری در میان ایرانیان معنی مشخصی نمی‌دهد.

برخی از مردم این واژه را برای طراحی آشپزخانه‌های مدرن به کار می‌برند و برخی دیگر برای طراحی آشپزخانه‌های کلاسیک.

در آشپزخانه‌های لوکس و لاکچری از نورپردازی مناسب، وسایل و لوازم خانگی لوکس و … استفاده می‌شود. سینک ظرفشویی، کابینت‌ها، دیوارپوش‌ها، کفپوش‌ها و … همگی باید با ظاهر خاص و لوکس خریداری شوند. می‌توان زیبایی این آشپزخانه‌ها را با یک میز آشپزخانه لوکس چندین برابر کرد.

دیزاین آشپزخانه لاکچری
زیباترین دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

عکس دکوراسیون آشپزخانه

اگر به‎دنبال ایده دکوراسیون آشپزخانه مدرن هستید و می‌خواهید یک آشپزخانه لوکس و منحصر به فرد را برای خودتان اجرا کنید، کافیست که عکس‌های موجود در اینترنت را بررسی کنید.

آن قدر تنوع در این عکس‌ها وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس سلیقه شخصی خودتان هر کدام از این سبک‌های دکوراسیون را انتخاب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ روشن
عکس آشپزخانه شیک

با در نظر گرفتن بهترین عکس دکوراسیون آشپزخانه و ارائه آن به شرکت طراحی آشپزخانه، می‌توانید به نتیجه ایده ‎آل خودتان در آشپزخانه برسید. در نظر داشته باشید که در برخی از عکس‌ها از متریال‌های بسیار گران‌قیمتی برای طراحی آشپزخانه استفاده شده است.

بنابراین، بسیار مهم است که بر اساس بودجه خودتان در مورد سبک و طراحی آشپزخانه تصمیم بگیرید تا از نتیجه کار رضایت کافی داشته باشید و از طرفی بتوانید بدون هزینه زیاد زیبایی آشپزخانه خود را چندین برابر کنید.

ایده دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اگر قصد شما طراحی آشپزخانه با سبک مدرن است، می‌توانید از ایده ‎های زیر کمک بگیرید.

  • از گل‌های طبیعی برای طراحی آشپزخانه مدرن استفاده کنید. می‌توانید گلدان‌های کوچک و بزرگ را در بخش‌های مختلف آشپزخانه قرار دهید.
  • برای انتخاب پرده، می‌توانید به سراغ پرده‌های کرکره‎ای بروید که در رنگ‌ها و مدل‌های زیادی در بازار وجود دارند.
  • از ترکیب رنگ سفید و طوسی برای طراحی آشپزخانه خودتان استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید برای کل آشپزخانه به دلیل یکنواختی که ایجاد می‌کند، توصیه نمی‌شود.
  • کابینت‌های خودتان را با ارتفاع زیاد بسازید تا بتوانید از تمامی فضای آشپزخانه استفاده کنید. از کشوهای متعدد در میان کابینت‌های خود استفاده کنید.
  • رنگ لوازم خانگی برقی را تا حد امکان روشن و یا خنثی انتخاب کنید.
سخن پایانی

در این مقاله در مورد دکوراسیون آشپزخانه و سبک‌های مختلف آن صحبت کردیم. اگر برای شما مهم است که یک آشپزخانه خاص و زیبا داشته باشید، می‌توانید از هر یک از سبک‌های ذکر شده استفاده کنید.

مطمئن باشید که با طراحی آشپزخانه به ‎صورت اصولی، روح تازه‎ای به خانه خودتان می‌بخشید. در طراحی آشپزخانه از لوازم خانگی کوپرزبرگ آلمان استفاده کنید تا آشپزخانه لاکچری داشته باشید. همچنین برای مشاهده انواع یخچال ساید بای ساید کوپرزبرگ کلیک کنید.