یخچال فریزر

مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو

مقایسه ساید و دوقلو

یکی از ضروری ترین لوازم برای آشپزخانه، یخچال می‌باشد. یخچال دارای تنوع زیادی در مدل است که معروف ترین مدل‌های آن یخچال ساید بای ساید و دوقلو می‌باشد. هر کدام از این دو مدل‌ها دارای طرفداران مختص خود بوده و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.
تفاوت اصلی این دو مدل در شکل ظاهری آن‌ها می‌باشد؛ یخچال ساید بای ساید با وجود این که از فضایی مجزا برای یخچال و فریزر برخوردار می باشد، ولی به هم چسبیده هستند.

یخچال های دوقلو دو مدل جدا از هم می‌باشند و به یخچال هایی گفته می‌شود که فضای آن برای فریزر به صورت کابین جداگانه است. به این صورت که، یخچال دوقلو را به صورت مجزا از یخچال و با فاصله از هم می‌توان قرار داد.
طراحی داخلی این یخچال دوقلو کاملا متفاوت از یخچال ساید بای ساید است. هم‌چنین بخش فریزر یخچال های دوقلو بسیار جادارتر از یخچال های ساید بای ساید می‌باشد.

تفاوت اندازه یخچال ساید با دوقلو

در این بخش از محتوای مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو به بررسی تفاوت اندازه آن‌ها می‌پردازیم. به صورت استاندارد، یخچال‌های دوقلو با ارتفاع 180 تا 185 و با عرض 60 سانتی متری طراحی می‌شوند. عمق یخچال دوقلو حدود 60 سانتی متر می‌باشد. در طراحی جای یخچال دوقلو با احتساب بادخور اندازه‌ی 190 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود.

یخچال های ساید بای ساید هم به صورت استاندارد از ارتفاع 180 سانتی متری و عرض 90 سانتی متری برخوردار هستند. عمق این یخچال ها 75 تا 85 سانتی متر با توجه به مدل یخچال متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

با در نظر گرفتن فضایی در طراحی جای یخچال به عنوان بادخور برای یخچال های ساید بای ساید، نیاز به ارتفاع 190 و عرض 100 سانتی متر می باشد.

یخچال دوقلو رنگی

مقایسه قیمت یخچال ساید با دوقلو

انواع مدل های یخچال ساید با دوقلو به دلیل ابعاد بزرگ و تکنولوژی هایی که در ساخت آن ها به کار گرفته شده است، متفاوت می باشد. قیمت یخچال ساید بای ساید نسبت به دوقلو بالاتر می باشد. دلیل اصلی قیمت بالای یخچال ساید نسبت به دوقلو تکنولوژی ها و امکاناتی است که در ساید وجود دارد.

تکنولوژی ها و امکاناتی که در ساید وجود دارند، در یخچال های فریزر دوقلو وجود ندارند. همین موضوع موجب می‌شود تا یخچال های دوقلو از قیمت مناسب تری برخوردار باشند. دلیل مقرون به صرفه بودن یخچال های دوقلو در تکنولوژی و امکاناتی می‌باشد که در طراحی آن‌ها استفاده نشده است.

البته این موضوع به معنی آن نمی باشد که یخچال دوقلو هیچ گونه امکاناتی ندارد. در بخش بررسی امکانات داخلی یخچال دوقلو در مورد تمامی ویژگی‌ها و فناوری‌های به کار رفته شده به صورت کامل صحبت کرده‌ایم. با مطالعه مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مقایسه ویژگی یخچال ساید بای ساید و دوقلو

ویژگی های یخچال ساید

در این بخش از محتوای مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، به بررسی ویژگی های یخچال ساید می‌پردازیم. یخچال ساید بای ساید با امکانات و تکنولوژی‌های جدیدی که دارند، آسایش خاصی را برای کاربران خود ایجاد کرده است.

این یخچال ها در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی طراحی شده‌اند. یخچال ساید دارای ویژگی‌های زیادی می‌باشد، ظاهر متفاوت و امکانات ویژه‌ای که یخچال ساید بای ساید دارد، موجب استقبال از آن شده است.

یخچال ساید بای ساید در دو رنگ سفید و نقره‌ای به بازار فروش عرضه شده است. البته برخی از برندها، یخچال ساید را در رنگ‌های سیاه هم تولید می‌کنند، هم‌چنین در بعضی از برندها رنگ نقره‌ای و سیاه کمی از رنگ سفید گران‌تر هستند.

از آن‌جایی که هر دو قسمت یخچال ساید بای ساید از یک موتور تغذیه می کند، مصرف برق آن در مقایسه با دیگر یخچال فریزرها بسیار کمتر است.

از دیگر ویژگی های یخچال ساید بای ساید می‌توان به تکنولوژی‌های مدرن و جذابی که در آن به کار گرفته شده است، اشاره کرد. از جمله ی این تکنولوژی ها می‌توان به هوشمند بودن آن اشاره کرد، به این صورت که، یخچال های ساید بای ساید امکان اتصال به اینترنت را دارند.

نمایشگر هوشمند داخل یخچال و قفل کودک و انواع فیلترهای به کار رفته در آن از دیگر ویژگی های یخچال ساید بای ساید به شمار می آید.

یخچال فریزر ساید بای ساید و دوقلو کوپرزبرگ در رنگ‌های کرمی، ذغالی و بوردو ارائه شده‌اند که این امکان را به شما می‌دهند تا با هر نوع سلیقه و نیازی بتوانید یخچال فریزر مدنظر خود را خریداری کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره خرید یخچال آلمانی با شماره تلفن 02122280858تماس بگیرید.

مزایای یخچال ساید بای ساید

مزیت های یخچال ساید بای ساید موجب شده است تا طرفداران بسیار زیادی را از همان ابتدا به خود جلب کند. از جمله مزایا یخچال های ساید بای ساید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  آب سردکن و یخساز، یکی از اصلی ترین مزیت ها و ویژگی های یخچال ساید بای ساید می باشد. در برخی از مدل های یخچال برای دریافت آب می‌توان از شیر آب شهری هم استفاده کرد. به این صورت که با وصل کردن شلنگی به شیر آب شهری می‌توان به آب و یخ دسترسی داشت.
 • پنل‌های کنترلی که در یخچال های ساید بای ساید تعبیه شده اند، امکان استفاده از گزینه‌های مختلفی همچون قفل کودک و تنظیم دمای داخلی را ایجاد می‌کند.
 • سیستم جریان هوای چندگانه‌ای که در یخچال ساید بای ساید وجود دارد، موجب به گردش درآمدن هوا در تمامی بخش های یخچال و فریزر به صورت یکنواخت می‌شود.
مقایسه امکانات یخچال دو قلو و ساید بای ساید

طراحی قفسه ها و طبقات یخچال ساید بای ساید به صورتی است که، کاربران می‌توانند با نظم میوه‌ها و سبزیجات خود را در قفسه‌ها و طبقه یخچال بچینند و در زمان نیاز به راحتی از آن‌ها استفاده نمایند.

 • بهره‌مندی از جدیدترین سیستم های سرمایشی.
 • تعبیه‌ی یک کمپرسور برای هر دو قسمت یخچال و فریزر که موجب کاهش مصرف انرژی می شود.
 • تنوع مدل‌های مختلف و متنوع و استفاده از قابلیت اینستاویو در بعضی از مدل‌ها.
 • طبقه‌ها و کشوهای عمیق و جادار.
 • تعبیه‌ی قابلیت دور این دور و درب باز که موجب می‌شود بدون نیاز به باز کردن درب یخچال داخل آن قابل مشاهده باشد.
مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو

ویژگی های یخچال دوقلو

یخچال های دوقلو یکی دیگر از انواع مدل های یخچال می‌باشد، حمل و نقل یخچال دوقلو بسیار راحت‌تر از دیگر یخچال ها می‌باشد. در یخچال دوقلو یک دستگاه فریزر و یک دستگاه یخچال به صورت جدا از هم قرار می‌گیرند.

از اصلی‌ترین ویژگی های یخچال های دوقلو می‌توان به این موضوع اشاره کرد که امکان با فاصله قرار دادن آن به صورت جداگانه وجود دارد. در واقع فضایی که برای فریزر در نظر گرفته شده است به صورت کابین جدا از قسمت یخچال می باشد. کابین یخچال و کابین فریزر یخچال های دوقلو با موتورهای جدا از هم تغذیه می‌شوند.

تمامی مدل‌های مختلف یخچال فریزر کوپرزبرگ آلمان، با استفاده از تکنولوژی روز دنیا طراحی و ساخته شده‌اند، که همین امر باعث حفظ تازگی مواد غذایی در این یخچال‌ها می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره خرید یخچال فریزر کوپرزبرگ و بازدید شوروم با شماره تلفن02122280858 تماس بگیرید.

مزایای یخچال دوقلو

یخچال فریزر دوقلو دارای مزیت‌های بسیار زیادی می باشد. از جمله مزیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیلتر: فیلتر یخچال دوقلو موجب از بین رفتن بو و باکتری مواد غذایی می‌شود.
 • سیستم کولینگ: این سیستم موجب ایجاد سرمایش هوای چندگانه در یخچال می‌شود.
 • ظرفیت: این یخچال به دلیل ظرفیت بالایی که دارد، برای خانواده‌های پرجمعیت بسیار مناسب است.
 • قیمت مناسب: معمولا یخچال دوقلو در مقایسه با یخچال ساید بای ساید اقتصادی‌تر بوده و از هزینه‌ی پایینی برخوردار می‌باشد. البته این موضوع رابطه مستقیمی با برند یخچال مورد نظر شما است.
 • سهولت حمل و نقل و جابجایی: از دیگر مزیت‌های یخچال فریزر دوقلو می‌توان به جابجایی آسان آن به دلیل جدا بودن فریزر از یخچال اشاره کرد.
یخچال ساید بای ساید رنگ طلایی

مقایسه ابعاد، ظرفیت و وزن یخچال دوقلو و ساید

در این بخش از محتوای مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو به بررسی مقایسه ابعاد، ظرفیت و وزن یخچال دوقلو و ساید بای ساید می‌پردازیم.

به صورت کلی اگر بخواهیم مقایسه‌ای از ابعاد، ظرفیت و وزن یخچال دوقلو و ساید داشتیم باشیم، باید بگوییم که ابعاد یخچال فریزر دوقلو بیشتر از یخچال فریزر ساید بای ساید می‌باشد. همین طور ظرفیت یخچال ساید بای ساید از یخچال دوقلو بیشتر است.

با توجه به استانداردهای هر برند، وزن یخچال ساید و یخچال دوقلو با هم متفاوت می‌باشند، ولی از آن جایی که یخچال ساید بای ساید یک واحد دو تایی هستند، از وزن بیشتری نسبت به یخچال دوقلو برخوردار می‌باشند. همین موضوع موجب می‌شود که حمل و جابجایی آن سخت تر از انواع یخچال فریزر دوقلو باشد.

مقایسه ظاهر یخچال دوقلو و ساید

مقایسه مصرف انرژی یخچال دوقلو و ساید

در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، نوبت به بررسی مصرف انرژی یخچال ها می‌رسد. مصرف انرژی یخچال دوقلو به دلیل این که دارای دو موتور مجزا برای هر وارد هستند، بیشتر از انواع یخچال ساید بای ساید می‌باشد.

البته در همین راستا، ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی‌باشد که جدا بودن موتور یخچال فریزر دوقلو با وجود این که مصرف انرژی را بیشتر می کند، مزیت‌هایی نیز به همراه دارد. از جمله این مزیت ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که اگر یکی از موتورها خراب شود، موتور دیگر به کار خود ادامه می دهد. به این صورت که، کل واحد یخچال و فریزر با هم به صورت یکسان خراب نمی شوند.

هم‌چنین یخچال های دوقلو اگر هم گرید مصرف انرژی آن ها بر روی A قرار گرفته باشد، باز هم به دلیل این که دارای دو موتور جداگانه هستند، مصرف انرژی آن ها بالا خواهد رفت.

مقایسه امکانات و ویژگی های داخلی یخچال ساید و دوقلو

به دلیل امکانات پیشرفته‌ای که در انواع یخچال فریزر ساید بای ساید تعبیه شده است، معمولا یخچال های ساید از یخچال های دوقلو ویژگی ها و امکانات داخلی پیشرفته تری داشته و با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

یخچال های دوقلو دارای امکانات و ویژگی‌های داخلی به شرح زیر هستند:

 • قفل کودک
 • روشنایی داخل یخچال
 • سنسورهای درب
 • خنک کننده چند منطقه ای
 • سنسورهای یخچال

از جمله امکانات و ویژگی‌های داخلی یخچال ساید بای ساید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یخ ساز و تولی قالب های یخ
 • قابلیت اینستاویو
 • سیستم های خنک کنندگی چندگانه
 • روشنایی داخل یخچال
 • تصفیه آب
 • استفاده از انواع فیلترها

یخچال ساید بخریم یا دوقلو

در این بخش از محتوای مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو به پاسخ این سوال می‌پردازیم که، یخچال ساید بای ساید بخریم یا دوقلو؟

در مطالب بالاتر به بررسی تمامی ویژگی‌ها و مزایای هر کدام از دو مدل یخچال فریزر ساید و یخچال دوقلو پرداختیم. با توجه به نکاتی که در مورد این یخچال ها توضیح دادیم، شما می‌توانید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشید.

اگر خانواده پرجمعیتی هستید و قصد نگهداری اقلام تازه و یخ زده زیادی را دارید، بهترین گزینه برای شما، یخچال دوقلو می‌باشد، چراکه یخچال های ساید بای ساید نسبت به یخچال های دوقلو از ظرفیت کمتری برخوردار هستند.

مقایسه حمل و نقل یخچال ساید و دوقلو

در این بخش از مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو نوبت به بررسی نحوه حمل و نقل یخچال ساید و دوقلو می‌رسد. یخچال ساید بای ساید به دلیل این که به صورت یک سازه یکپارچه هستند، عریض و سنگین می‌باشد. به همین خاطر حمل و جابجایی آن نیاز به مراقبت‌های بسیار زیادی دارد.

حمل و نقل یخچال‌های ساید بای ساید نسبت به یخچال فریزر دوقلو سخت تر است؛ ولی یخچال دوقلو به دلیل این که دو بخش جدا از هم می‌باشد، کار حمل و نقل آن بسیار راحت تر از یخچال ساید بای ساید است.

جدیدترین یخچال ساید بای ساید

نتیجه گیری

بدون شک یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین لوارم آشپزخانه محسوب می‌شود؛ به همین جهت در انتخاب یخچال فریزر باید دقت زیادی به خرج داده و عوامل بسیاری را مد نظر قرار داد.

از جمله پرکاربردترین مدل‌های یخچال فریزر یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو است که در بین خانواده‌های ایرانی طرفداران بسیار زیادی دارد.

به همین جهت در این مقاله ما سعی کردیم با معرفی این دو یخچال و بررسی و مقایسه ویژگی‌های آن‌ها، به شما در انتخاب بهترین یخچال فریزر کمک کنیم.