گاز

روش های کاربردی و خانگی تمیز کردن گاز رومیزی

روش های کاربردی و خانگی تمیز کردن گاز رومیزی

یکی از پرکاربردترین وسیله هایی که در قسمت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد، اجاق گاز می باشد، این وسیله مدام در معرض آلودگی و کثیفی های مختلف قرار دارد و شما برای حفظ تمیزی اجاق گاز باید از روش های تکمیلی استفاده کنید. امروزه روش های گوناگونی وجود دارد، که شما بر اساس آن ها می توانید اجاق گاز خود را مثل روز اول زیبا و درخشان کنید و همچنین هرگونه لکه قدیمی را از بین ببرید.

تمیز کردن اجاق گاز شامل فرایندی بسیار ساده و کاربردی است، که در صورت دقت به جزئیات شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. طریقه تمیز کردن اجاق گاز رومیزی به شیوه ای متفاوت انجام می گیرد و بر اساس هر یک از این روش ها می توانید اجاق گاز رومیزی خود را به نقطه اوج تمیزی و پاکیزگی برسانید و فصل جدیدی از درخشندگی را تجربه کنید.

تمیز کردن انواع اجاق گاز در صورت بهره گیری از روش های مناسب بسیار آسان و کاربردی است.

طریقه تمیز کردن گاز رومیزی

شما برای تمیز کردن گاز رومیزی باید بهترین روش را انتخاب کنید، تا نتایج تکمیلی و موثری را دریافت کنید. در گام اول باید جهت تمیز کردن اجاق گاز مقدار سرکه، شوینده ملایم، آب ولرم و همچنین نمک را در یک ظرف مخصوص مخلوط کنید، سپس در گام بعدی به کمک یک اسکاج نرم یا دستمال تمامی قسمت های کثیف شده اجاق گاز را با این ترکیب بشویید.

سپس اجازه دهید، این ترکیب به مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی اجاق گاز باقی بماند، ترکیبات سرکه و نمک به مدت زمان بیشتری جهت فعال سازی و پاکیزگی بیشتر احتیاج دارند.

این ترکیب به عمق تمامی لکه های چربی نفوذ کرده و آن ها را از بین می برد و در آخر به کمک آب اقدام به تمیز کردن اجاق گاز خود کنید، بلافاصله پس از چندین دقیقه نتایج فوق العاده را مشاهده خواهید کرد و پیشنهاد می شود، برای تجربه تمیزی بیشتر در قسمت اجاق گاز حتما هر هفته اجاق گاز خود را بر اساس این ساز و کار تمیز کنید، در مدت زمان بسیار کوتاهی نتایج فوق العاده ای را کسب خواهید کرد.

تمیز کردن گاز رومیزی

چگونه از گاز رومیزی مراقبت و نگهداری کنیم؟

یکی از دغدغه های اصلی افراد نگهداری و مراقبت درست از اجاق گاز رومیزی می باشد، چون تحت چنین شرايط محصول همیشه ظاهر بدون نقص خود را حفظ خواهد کرد و در صورت استفاده مداوم دچار افت کیفیت نمی شود. همچنین شما در سایه مراقبت و نگهداری به بهترین شکل می توانید عمر مفید اجاق گاز خود را تا بیش از چندین سال افزایش دهید.

●حتما به صورت دوره ای مطابق با روش های مختلف اجاق گاز خود را تمیز کنید، به کمک این روش ها شما می توانید عمر مفید اجاق گاز خود را افزایش دهید.

●برای نگهداری و مراقبت بیشتر از اجاق گاز رومیزی به هیچ عنوان اجازه ندهید، لکه های چربی و روغنی بیشتر از چندین ساعت باقی بمانند، چون در غیر این صورت این لکه ها و کثیفی ها دائمی و ماندگار می شوند.

●در صورت کثیف شدن قسمت های اصلی نظیر شعله و چدن اجاق گاز حتما در اولین گام اقدام به تمیز کردن آن کنید، چون در غیر این صورت شعله های شما دچار گرفتگی می شوند و در نتیجه میزان حرارت کاهش پیدا می کند.

●به طور دوره ای گاز رومیزی خود را تعمیر و بررسی کنید و حتما از تکنسین های حرفه ای جهت این امر کمک بگیرید، تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

●از وارد کردن هرگونه ضربه کمک جسم سخت و یا فشار شدید به اجاق گاز رومیزی خود خودداری کنید.

برای خرید گاز رومیزی کلیک کنید.

خرید گاز رومیزی

روش های کاربردی در تمیز کردن گازهای رومیزی استیل

شما برای تمیز کردن گازهای رومیزی استیل می توانید از روش های تکمیلی و متفاوتی کمک بگیرید و همچنین نحوه تمیز کردن چنین اجاق گازهایی بسیار راحت و آسان تر می باشد، شما می توانید زیبایی و درخشندگی اجاق گاز خود را حتی پس از چندین سال دوباره به کمک این روش تجربه کنید، برخی از روش های اصلی تمیز کردن اجاق گاز استیل شامل موارد زیر هستند:

  • بهترین پاک کننده برای سطوح استیل همیشه جوش شیرین شناخته می شود، مقداری نمک و جوش شیرین را در یک ظرف مخلوط کنید و تمامی قسمت هایی که دچار کثیفی شده اند، با این ترکیب تمیز کنید. در ادامه پس از چند دقیقه به کمک یک ورق آلومینیوم لکه ها و کثیفی های قدیمی را تمیز کرده و سپس از آب داغ برای تمیزی بیشتر استفاده کنید.
  • از دیگر روش های کاربردی برای پاک کردن گاز استیل استفاده از پودرهای ماشین لباسشویی آنزیم دار جهت پاک کردن می باشد، این پودرها دارای فرمولاسیون متفاوتی هستند و اجاق گاز شما را تمیز می کنند و حتی در نهایت پس از تمیز کردن اجاق گاز خود مطابق با این روش متوجه خواهید شد، براقیت خاصی بر روی اجاق گاز شما ایجاد شده است.
  • یکی از متداول ترین روش های پاک کردن اجاق گاز استیل استفاده از اسیدهای خانگی و ضعیف می باشد، که بافت هرگونه چربی و کثیفی را به راحتی از بین می برند. برای این کار می توانید از آبغوره و مقداری آبلیمو و حتی سرکه را با یکدیگر ترکیب کنید و در نهایت از این ترکیب اسیدی و خانگی جهت تمیز کردن اجاق گاز استیل خود استفاده کنید، این روش از تمیز کردن باعث ایجاد یک لایه محافظتی روی اجاق گاز می شود.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان خرید گاز صفحه ای و بازدید از شوروم، با شماره تلفن 02122280858 تماس بگیرید.

تمیز کردن گاز رومیزی لعابی

از کاربردی ترین روش های متداول جهت افزایش طول عمر اجاق گاز و همچنین نگهداری صحیح و اصولی تمیز کردن آن می باشد، از دیگر اجاق گازهای رومیزی موجود در بازار نمونه های لعابی هستند، که بر اساس ساز و کار متفاوتی باید تمیز شوند. 

برای تمیز کردن این اجاق گاز مقداری آب مقطر، هیدروژن پراکسید و همچنین شوینده ای ملایم را در یک ظرف مخلوط کنید و سپس چند دقیقه صبر کرده، تا ترکیبات آن فعال شوند. در ادامه به کمک این ترکیب فوق العاده تاثیرگذار می توانید تمامی قسمت های اجاق گازی خود را به همراه یک اسکاج تمیز کنید.

برای زدودن تمامی آلودگی ها و کثیفی اجاق گاز خود را به کمک یک اسپری چند منظوره سطوح برق بیاندازید.

قیمت گاز رومیزی

چدن اجاق گاز خود را برق بیاندازید

پس از هر بار پخت و پز قسمت چدن اجاق گاز شما می تواند دچار لکه ها و کثیفی های متعدد شود، شما هر چه سریع تر چدن اجاق گاز خود را باید تمیز کنید، تا در اثر حرارت مستقیم این لکه ها و کثیفی ها دائمی نشوند.

در گام اول چدن های اجاق گاز شما اگر جدا می شوند، در یک ظرف جداگانه به مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در آب گرم قرار دهید، در اثر گرما بافت لکه ها و کثیفی ها کمی نرم تر می شوند، اگر چدن های اجاق گاز شما ثابت می باشد، از دستمال مرطوب آغشته به آب گرم استفاده کنید.

در گام بعدی از سس کچاپ و روغن زیتون کمک بگیرید، ترکیبات این دو ماده به گونه ای هستند، که در عمق هر نوع کثیفی نفوذ می کنند و حتی باعث از بین رفتن آلودگی های ایجاد شده می شوند، پس از ۲۰ دقیقه می توانید به کمک یک شوینده استاندارد چدن های خود را شستشو دهید.

این روش برای چدن هایی که در اثر حرارت مستقیم دچار لکه های دائمی شده اند، نیز بهترین روش است. از انواع شوینده های موجود در بازار نیز می توانید برای برق انداختن چدن اجاق گاز کمک بگیرید.

تمیز کردن سرشعله های گاز رومیزی

یکی از بهترین روش ها جهت حفظ کیفیت اجاق گاز رومیزی و افزایش طول عمر آن تمیز کردن سرشعله های گاز می باشد، اگر شما توجه کافی به تمیزی این قسمت نداشته باشید، در مدت زمان کوتاهی سرشعله های اجاق گاز شما دچار گرفتگی می شوند و حتی حرارت لازم را از خود منتشر نخواهند کرد. این سرشعله ها همگی جدا می شوند و به همین علت شما به راحتی می توانید آن ها را تمیز کنید.

در گام اول برای تمیز کردن سرشعله های اجاق گاز رومیزی از ترکیب پودرهای ماشین لباسشویی آنزیم دار، سرکه، مقداری روغن زیتون و همچنین نمک کمک بگیرید، این ترکیب ارگانیک و طبیعی تمامی آن چیزی را که سرشعله اجاق گاز شما در جهت پاکیزگی بیشتر احتیاج دارد، دارا می باشد. در گام بعدی اسکاج خود را آغشته به این ترکیب کرده و روند تمیز کردن را آغاز کنید.

سعی داشته باشید، با کمی فشار این کار را انجام دهید، تا لکه های قدیمی کامل از بین بروند، سپس از آب برای تمیزی کامل قسمت های گوناگون کمک بگیرید.

نکته: حتما توجه داشته باشید، که سرشعله های اجاق گاز رومیزی شما پس از شستشو به طور کامل خشک شوند، چون در غیر این صورت احتمالا با مشکل مواجه شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت گاز رومیزی کوپرزبرگ با شماره 09100911911 تماس بگیرید.

قیمت گاز رومیزی

نحوه تمیز کردن گاز شیشه ای برقی

نسل جدید اجاق گازهای امروزی نمونه های شیشه ای و برقی هستند، که به لحاظ کاربرد و مصرف انرژی کمتر در بهترین رتبه های جهانی قرار دارند، شما برای تمیز کردن چنین اجاق گازهای منحصر به فردی ابتدا باید در داخل یک نمک پاش جوش شیرین بریزید و سپس به کمک نمک پاش تمامی قسمت های اجاق گاز خود را به جوش شیرین آغشته کنید.

در ادامه آب داغ را به صورت غیر مستقیم اسپری کرده و سپس از ورق های آلومینیومی کمک بگیرید و به طور کامل تمامی قسمت های اجاق گاز را با این ورق بپوشانید و حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید. این روش باعث سستی بافت لکه های چربی می شود و روند تمیز کردن را آسان تر می کند.

در ادامه به کمک یک دستمال مرطوب و تمیز تمامی قسمت ها را پاک کرده و از یک شوینده در مرحله آخر برای پاکیزگی بیشتر کمک بگیرید، بلافاصله مشاهده خواهید کرد، که اجاق گاز شما به صورت ۱۰۰ درصدی تمیز و درخشان شده است.

در تمیز کردن گاز رومیزی برقی شما با دقت به جزئیات می توانید نتایج بهتری را دریافت کنید.

نتیجه گیری

سعی کردیم در این مقاله انواع طریقه تمیز کردن گاز رومیزی، گاز رومیزی استیل، لعابی، و شیشه‌ای را برایتان توضیح دهیم و نکات مهمی که باید در خرید گاز رومیزی در نظر بگیرید را در اختیارتان قرار دهیم.

فراموش نکنید که شما می‌توانید برای خرید اجاق گاز برقی از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس: 02122280858 و 09100911911