هود

ویژگی های هود آشپزخانه خوب | معرفی انواع هود آشپزخانه

ویژگی انواع هود آشپزخانه

در این مطلب می خواهیم به بررسی انواع هود آشپزخانه و ویژگی های هود آشپزخانه خوب بپردازیم تا برای خرید هود بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع هود آشپزخانه خوب

در این مقاله می خواهیم در رابطه با بهترین هود آشپزخانه صحبت کنیم و ویژگی های انواع هود آشپزخانه را بیان کنیم تا اگر شما قصد خرید هود آشپزخانه را دارید بتوانید با بهترین برند این وسیله آشنا شده و یک خرید درست و آگاهانه داشته باشید.

کیفیت در انواع هودهای آشپزخانه حرف اول را می زند. اگر در خرید این وسیله نهایت دقت خود را به کار ببرید می توانید یک وسیله کاربردی و با کیفیت خریداری کرده و تا سالیان سال از آن استفاده نمایید. حال با ما همراه باشید تا به بررسی انواع هود آشپزخانه بپردازیم‌.

نقش هود در آشپزخانه

قبل از پرداختن به بررسی انواع هود آشپزخانه بهتر است در رابطه با نقش این وسیله پرکاربرد درون آشپزخانه ها صحبت کنیم.

اولین کاربردی که از هود به ذهن افراد خطور می‌ کند تهویه هوا آشپزخانه می باشد. هود می تواند بو و چربی و رطوبت را هنگام پخت غذا هدایت کرده و به محیط خارج از آشپزخانه ببرد. اما امروزه هود نقش بسیار مهمی در انواع آشپزخانه دارد و می‌ تواند جزئی از وسایل دکوری آشپزخانه نیز به حساب بیاید.

انواع هود آشپزخانه بسیار متنوع می باشند و دارای مدل ها و رنگ های مختلفی نیز هستند. هود علاوه بر این که می تواند محیط آشپزخانه را پاکسازی کند می تواند نمای آشپزخانه را نیز زیباتر کند.

نکات مهم هنگام خرید هود آشپزخانه:

  • زیبایی ظاهری هود
  • ابعاد و اندازه هود
  • تعداد چراغ های تعبیه شده بر روی هود
  • میزان روشنایی آن
  • مکش هود
  • قدرت آن برای جذب چربی و بو

جزو نکات مهم و کلیدی هنگام خرید انواع هود آشپزخانه می باشند.

ویژگی انواع هود آشپزخانه

بررسی انواع هود آشپزخانه

همانطور که عنوان کردیم انواع هود آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارند. به عنوان مثال هود می تواند به عنوان یک وسیله دکوری درون آشپزخانه ایفای نقش کند.

به همین دلیل نمای هود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و امروزه در انواع و شکل های مختلف تولید و به بازار ارائه شده اند. انواع هود آشپزخانه شامل: هود مخفی، هود شومینه ای، هود زیر کابینتی، هود مورب، هود تلسکوپی و هود جزیره ای می باشند.

حال می خواهیم به بررسی انواع هود آشپزخانه پرداخته تا شما بتوانید بنا به سلیقه و نیاز خود یکی از انواع آن ها را خریداری کرده و در فضای آشپزخانه خود نصب نمایید

هود توکار | هود مخفی

اگر انتخاب شما هود توکار می باشد باید این هود را بالای گاز کابینت نصب نمایید. این هود در زیر کابینت نصب می شود و به همین علت فضای زیادی را اشغال نمی کند.

این هود برای افرادی مناسب است که می‌ خواهند هود در آشپزخانه آن ها دیده نشود و به صورت پنهان نصب گردد. این هود دارای مزایای زیادی نیز می باشد. به دلیل مخفی بودن انتخاب بسیاری از افراد است. همچنین بر روی آن فیلتر ذغالی نصب شده و از صدای بسیار کمی نیز برخوردار می باشد.

هود تلسکوپی

هود تلسکوپی که به کشویی نیز معروف است یکی از جدیدترین نمونه های هودهای زیر کابینتی می باشد. این هود نیز مانند هود توکار به صورت مخفی نصب می شود.

اما یک تفاوت عمده با هود توکار دارد و آن قسمت موتور این هود است. درون هود تلسکوپی یک پنل متحرک تعبیر شده است که هنگام استفاده می‌ توان آن را جلو کشیده و از آن استفاده کنید. هود تلسکوپی دارای مزایای بسیار زیادی است. این مزایا شامل اشغال کردن فضای کم، فیلتر قابل شستشو، قیمت مناسب می باشند.

به عنوان مثال شما می توانید فیلتر این هود را به راحتی شستشو داده و از آن جدا کنید و پس از تمیز کردن فیلتر را بر سر جای اصلی خود برگردانید. این هود نسبت به دیگر هود ها از قیمت مناسبی نیز برخوردار است و علاوه بر مقرون به صرفه بودن جدید نیز می باشد.

البته هود تلسکوپی معایبی نیز دارد. به عنوان مثال دور موتور این هود کم است. یکی از معایب دیگر هود تلسکوپی تمیز شدن آن می باشد. به دلیل استفاده از قطعات ریلی در این هود ممکن است تمیز کردن بخش هایی از آن دشوار باشد.

هود تلسکوپی

هود شومینه ای

یکی دیگر از انواع هود آشپزخانه، هود شومینه ای می باشد. می توان گفت شکل ظاهری این هود شبیه یک قیف برعکس است. شما می توانید این هواکش و یا هود را بر روی دیوار یا سقف نصب کنید. فضایی که برای نصب این هود نیاز دارید بیشتر از نصب هود زیر کابینتی می‌باشد. پس قبل از انتخاب و خرید این هود باید به این نکته بسیار مهم دقت کنید.

این وسیله را می‌ توانید در بازار به نام های هود فلت و هود کلاسیک نیز پیدا کنید. بهتر است هود آشپزخانه را در بالای گازی که کابینت تعبیه شده است نصب نمایید. این هود دارای مزایا و معایبی نیز می باشد.

مزایای هود شومینه ای

مزایای هود شومینه ای شامل: اقتصادی بودن، قدرت مکش بالا، صدای کم و سنسور تشخیص دود است. این وسیله با توجه به امکاناتی که در اختیار افراد قرار می‌ دهد جزو یکی از مدل‌ های بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه به حساب می آید.

همچنین از قدرت تمرکز بالایی برخوردار است و می‌ تواند خیال شما را در رابطه با تهویه هوا راحت کند. صدای تولید شده این هود بسیار کم است با اینکه دور موتور بالایی دارد. همچنین سنسور تشخیص دود دارد که می‌ تواند در صورت وجود دود از آن اطلاع پیدا کند.

هود مورب

هود مورب یکی از انواع هود آشپزخانه است. این هود با زاویه ۴۵ درجه با گاز نصب می شود و فیلتر قابل تعویض و قدرت مکش بسیار بالایی دارد.

از نظر ظاهری جزو زیباترین انواع هود ها به حساب می آید. افراد زیادی علاقه دارند که از این هود درون آشپزخانه خود استفاده کنند. این وسیله مانند هود های دیگر از مزایا و معایب برخوردار می باشد.

هود مورب

مزایای هود مورب

مزایای هود مورب شامل: ظاهر زیبا، فیلتر قابل شستشو و کم صدا بودن آن است. ظاهر این هود بسیار زیبا است و شما می توانید این وسیله را در مدل های متنوع تهیه کرده و درون آشپزخانه خود نصب کنید.

همچنین یکی دیگر از مزایای بسیار عالی این هود قابل شستشو بودن فیلترهای آن است. شما می توانید فیلتر های آن را جدا کرده و شستشو داده و در سر جای خود نصب کنید. به این صورت دیگر نیازی به خرید فیلتر جدید نخواهید داشت. همچنین این هود جزو هودهای کم صدا به حساب می‌ آید.

می‌ توان گفت تنها عیب هود مورب نداشتن جذب کامل آن می باشد. به خاطر زاویه ۴۵ درجه با گاز این هود نمی تواند به صورت کامل بوی غذا را جذب کند. البته در نظر داشته باشید اگر شما از برند با کیفیت خرید خود را انجام دهید این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

هود جزیره ای

برای آشپزخانه های مدرن و جدید بسیار گزینه عالی می باشد. اگر دکوراسیون آشپزخانه شما به گونه ای است که گاز در وسط آشپزخانه قرار دارد بهترین انتخاب برای شما هود جزیره ای می باشد.

طراحی این وسیله به گونه ای می باشد که شما می توانید آن را از سقف آویزان کنید. این هود در شکل های کره‌ای، مکعب و استوانه ای موجود می باشند و شما می توانید با توجه به دکور آشپزخانه و چیدمان آنجا یکی از انواع این مدل ها را انتخاب نمایید.

مزایای هود جزیره ای

این هود نیز دارای مزایایی مانند ظاهر زیبا و فیلتر ذغالی می باشد‌ ظاهر آن بسیار مدرن و شیک است و یک حالت لوکس و دکوری به آشپزخانه شما می دهد. یکی دیگر از ویژگی‌ های بسیار عالی آن فیلتر ذغالی می باشد.

این فیلتر ذغالی سبب می شود تا شما بدون نصب هیچگونه دودکشی این هود را در فضای آشپزخانه خود تعبیه کنید. البته هود جزیره ای دارای معایبی مانند قیمت بالا نیز است. این هود به دلیل جدید بودن و ظاهری بسیار مدرن از قیمت بالاتری نسبت به هود های دیگر برخوردار می باشد.

بررسی ویژگی هود آشپزخانه | راهنمای خرید هود آشپزخانه

در مطالب بالا سعی کردیم تا در رابطه با انواع هود آشپزخانه اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. شما با بررسی و مقایسه انواع هود آشپزخانه می توانید یکی از بهترین مدل های آن را انتخاب کرده و درون آشپزخانه خود تعبیه نمایید.

در نظر داشته باشید نکات بسیار مهمی در هنگام خرید هود آشپزخانه وجود دارد که شما باید به آن ها دقت کنید تا بتوانید خریدی مقرون به صرفه و درست داشته باشید.

  • قدرت هود
  • اندازه سرعت فن
  • میزان صدا
  • کیفیت هود

جزو نکات بسیار مهم و کلیدی هنگام خرید انواع هود آشپزخانه می باشد.

شما باید هودی را خریداری کنید که سرعت فن بالایی دارد و از میزان صدای بسیار کمی برخوردار است. هرچقدر قدرت دستگاه بیشتر باشد می تواند چربی ها و بوی غذا را به صورت کامل از فضای آشپزخانه شما مکش کرده و خارج کند.

شما با بررسی راهنمای خرید هود آشپزخانه می توانید بهترین انتخاب ممکن را داشته و متناسب با سلیقه و نیازتان یکی از انواع هود هایی که معرفی شد را خریداری نمایید.

در نظر داشته باشید زیبایی ظاهری نباید تنها اولویت شما برای خرید انواع هود باشد. زیرا این وسیله جزو وسایل بسیار کاربردی در آشپزخانه می باشد که باید از قدرت بالایی برخوردار باشد. دستگاهی که از قدرت بالایی برخوردار است و قدرت مکش بسیار زیادی دارد جزوه دستگاهی می باشد که ارزش خرید زیادی دارد.

بهترین هود توکار کوپرزبرگ

بررسی قیمت هود آشپزخانه

قیمت انواع هود آشپزخانه بسیار متفاوت می باشد. قیمت هر کدام از انواع این هود با توجه به کیفیت مواد استفاده شده در ساخت آن، روش نصب، شرکت سازنده، نوع فیلتر و نوع هود متفاوت می‌ باشد.

اگر شما می خواهید یک هود بسیار مقرون به صرفه و مناسب را خریداری کنید می توانید از راهنمای خرید انواع هود آشپزخانه کمک گرفته و یک مدل بسیار مناسب و مقرون به صرفه را با توجه به نیاز و خواسته خریداری نمایید.

شما هنگام خرید باید به نکاتی مانند ابعاد هود، قدرت مکش هود، نصب هود آشپزخانه، چراغ هود، نوع تهویه هود، بی صدا بودن هود و قدرت دستگاه دقت کنید.

در زمان خرید حتماً باید به ابعاد هود دقت کنید. ابعاد هود باید متناسب با اجاق گاز شما باشد تا بتواند به بهترین حالت ممکن تهویه را انجام دهد. از نکات دیگر قدرت مکش هود می باشد. معمولاً هود ها دارای ۳ الی ۴ حالت و قدرت هستند.

اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ باشد باید وسیله ای تهیه کنید که از قدرت مکش بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید هیچ هود بی صدایی وجود ندارد. میزان سر و صدای هود بستگی به گردش و موتور آن دارد.

مدل های جدید معمولا صدای خیلی کمی تولید می‌ کنند و جزو انتخاب‌ ها و گزینه‌ های مناسب برای خرید هستند. نصب هود نیز گزینه ای می باشد که اکثر افراد به آن دقت می‌ کنند.

نصب برخی از مدل های هود مانند هود توکار نیاز به متخصص و افراد وارد دارد و شما خود به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید. البته بهتر است نگران این موضوع نباشید. معمولاً شرکت های سازنده خدمات پس از فروش و نصب را نیز ارائه می دهند. چراغ هایی که بر روی هود وجود دارند نیز اهمیت بالایی دارند.

معمولاً یک الی دو چراغ بر روی هود تعبیه می‌ شود تا شما هنگام آشپزی بتوانید نور بیشتری داشته و آشپزی بهتری را انجام دهید.

راهنمای خرید هود خوب

جنس بدنه هود

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید انواع هود آشپزخانه به آن دقت کنید جنس بدنه هود می باشد شما باید در هنگام خرید جنس بدنه آن را بررسی کرده تا از مقاومت بالایی برخوردار باشد. همچنین نحوه تمیز کردن آن را نیز باید بررسی کنید و در این زمینه اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

معمولا هود ها از جنس شیشه یا استیل تولید می شوند. مدل های قدیمی تر از جنس هایی مانند جنس استیل تولید می‌ شده اند. اما در مدل های جدید از شیشه و لعاب نیز استفاده می‌ شود.

به طور قطع نمی توان گفت که از جنس شیشه‌ ای خرید خود را انجام دهید و یا از جنس استیل. هر کدام از این جنس ها دارای مزایا و معایبی هستند که بهتر است هنگام خرید به مزایا و معایب آن دقت کرده تا بتوانید خریدی متناسب با نیاز خود را انجام دهید.

معمولاً جنس استیل از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. اما به مرور زمان بر اثر حرارت ممکن است تغییر رنگ دهد. تمیز کردن هود از جنس شیشه بسیار راحت می باشد و می تواند زیبایی بسیار خاصی به آشپزخانه شما ببخشد. مدل هایی نیز وجود دارند که ترکیب شیشه و استیل هستند و دارای تنوع بسیار بالایی نیز می باشند. شما می توانید با توجه به سلیقه خود هر کدام از هود ها را که تمایل داشته خریداری کنید.

بررسی انواع فیلتر هود

در خرید انواع هود آشپزخانه شما باید به انواع فیلتر هود نیز دقت کنید. در حال حاضر سه نوع فیلتر برای انواع هود وجود دارند. فیلتر الیافی، فیلتر آلومینیومی و فیلتر ذغالی‌. فیلتر الیافی معمولاً در هود های قدیمی تر و مدل‌ های زیر کابینتی استفاده می شده است و باید افراد هر سه ماه یک بار آن را تعویض می کردند.

فیلتر آلومینیومی نیز از یک شبکه آلومینیوم تولید شده است که چربی و ذرات غذا را به خود جذب می کند. این فیلتر قابل شستشو می باشد و کافی است ماهانه یک بار آن را در آب و شوینده بشویید تا از آلودگی ها پاک شود.

هود شومینه ای کوپرزبرگ

فیلتر زغالی نیز نوع جدیدی از انواع فیلتر می‌ باشد که می‌ تواند انواع هود را از وجود کانال های خروجی هوا بی نیاز سازد. با توجه به میزان مصرف خود می توانید بین یک الی دو سال این فیلتر های زغالی را تعویض نمایید. در نظر داشته باشید فیلتر زغالی غیر قابل شستشو می باشد.

معرفی بهترین برند هود آشپزخانه

در مطالب بالا سعی شد به طور جامع و کامل به بررسی انواع هود آشپزخانه بپردازیم. حال می خواهیم یک برند بسیار عالی را در این زمینه به شما معرفی کنیم تا در هنگام خرید بتوانید خریدی درست داشته باشید. یکی از بهترین برند هود آشپزخانه خارجیهود کوپرزبرگ آلمان می باشد.

این هود به دلیل کیفیت بسیار بالا و همچنین قدرت مکش و صدای بسیار کم جزو گزینه ها و انتخاب های عالی به حساب می آید. افرادی که این هود را خریداری کرده اند همواره از قدرت بسیار بالای آن و بی صدا بودن آن تعریف می کنند.

این هود در انواع و اقسام مختلف وجود دارد و می تواند تمام سلیقه ها را راضی کند. اگر شما می خواهید هود بسیار با کیفیت را خریداری کنید می‌ توانید این برند را انتخاب کرده و تا سالیان سال از کیفیت بسیار بالای آن استفاده نمایید.

برای گرفتن مشاوره در رابطه با خرید هود توکار و هود مبله ی کوپرزبرگ و همچنین لیست قیمت هود کوپرزبرگ می توانید با شماره 02122280858 یا واتساپ 09100911911 در تماس باشید.