یخچال فریزر

12 ویژگی یخچال ساید بای ساید که قبل از خرید باید بدانید!

ویژگی‌های یخچال ساید بای ساید

وجود عواملی مانند وجود مدل‌های مختلف، ویژگی یخچال ساید بای ساید و هم‌چنین قیمت یخچال فریزر ساید بای ساید باعث شده است که خرید این محصول همیشه یکی از چالش برانگیزترین خرید لوازم خانگی محسوب شود.

ما در این مقاله قصد داریم تا با معرفی یخچال ساید و بررسی ویژگی‌های آن به شما در انتخاب و خرید یک یخچال مناسب کمک کنیم.

یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال فریزر ساید بای ساید از جمله کالاهایی است که برای خرید آن نباید هیچ عجله ‌ای نمود. باید ابتدا تمامی جوانب را بررسی کرده و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کرد.

اکثر افراد برای داشتن آشپزخانه زیباتر به سراغ این یخچال ها می روند. بعضی از افراد نیز به دلیل اینکه یخچال های بزرگتری نیاز دارند، اما فضای مورد نیاز را برای خرید فریزر و یخچال جداگانه ندارند به سراغ ساید بای ساید می روند.

اما کدام ویژگی یخچال ساید بای ساید سبب می شود تا آن را انتخاب نمایید؟ باید گفت یخچال ساید بای ساید با انواع معمولی آن در قیمت، ظاهر و ویژگی ‌های فیزیکی نیز تفاوت دارد.

شوروم محصولات کوپرزبرگ آلمان
قیمت ساید کوپرزبرگ

مهم ترین ویژگی های یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

تکنولوژی خنک کنندگی یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • سیستم تهویه: این مدل از سیستم تهویه به توزیع متوازن رطوبت و دما در تمامی محفظه یخچال ساید می پردازد. به این ترتیب پس از باز شدن در یخچال دمای آن خیلی سریع به حالت تعادل خواهد رسید.
 • استاتیک: در مدل استاتیک سیستم خنک کننده بر اساس حفظ رطوبت لازم جهت حفظ و افزایش عمر مواد غذایی کار می کند.
 • بدون یخ زدگی: در این سیستم دمای مناسب در همه قسمت های یخچال وجود دارد. بنابراین در این سیستم مواد غذایی یخ نمی زند.
 • یخ‌ زدگی دوگانه: این سیستم نیز ترکیبی از حالت تهویه و بدون یخ زدگی می باشد. یخچال فریزر ساید بای ساید با دو سیستم مجزای خنک کننده کار می کند.
 • در مدل های قدیمی یخچال های ساید، سیستم خنک کنندگی سبب فشار زیاد به موتور یخچال می ‌شد، بنابراین بازده کمی داشت. از حدود هفت سال پیش مدل هایی که دارای دو سیستم خنک کنندگی جداگانه و قابلیت تنظیم دما هستند روانه بازار شده اند. البته مصرف برق این مدل ها کمی بیشتر از سایر مدل ها است، اما کارکردی بهینه داشته و طول عمر موتور را بیشتر می کنند.

در ویدیو زیر با کیفیت یخچال فریزر ساید بای ساید کوپرزبرگ آشنا شوید:

ظرفیت یخچال فریزر ساید بای ساید

یک ویژگی یخچال ساید بای ساید که سبب شده طرفداران زیادی داشته باشد، ظرفیت و گنجایش خوب آن می ‌باشد. خانواده ‌های پرجمعیت معمولا به سراغ این مدل یخچال ها می روند.

حجم و ظرفیت یخچال های ساید به طور معمول در جهان ثابت بوده و بر اساس فوت تعیین می گردد. به عبارتی از نظر ارتفاع و عرض یخچال ساید بای ساید یکسان بوده و عمق دستگاه که تعیین کننده ظرفیت آن می باشد، از اهمیت بیشتری برخوردار است. این مسئله روی قیمت یخچال نیز اثرگذار می باشد.

یخچال ساید بای ساید رنگی
خرید ساید بای ساید

ابعاد یخچال ساید

یخچال های ساید دارای ابعاد استانداردی هستند. معمولا ارتفاع یخچال ساید بای ساید ۱۷۵ تا ۱۸۰ سانتیمتر و عرض آن ۹۰ تا ۹۲ سانتیمتر و موجود می باشند. به لحاظ عمق ساید بای ساید نیز عمقی بین ۷۵ تا ۸۵ سانتیمتر به صورت استاندارد دارند. عمق یخچال ها معمولا بر اساس ظرفیت آن ها متفاوت خواهد بود.

معمولا یخچال های ساید بای ساید در بین انواع یخچال ها دارای ارتفاع بلندتری هستند، اما خوشبختانه امروزه با وجود انواع مدل یخچال ساید بای ساید کوچک، مشکل بسیاری از افراد برای خرید این مدل از یخچال حل شده است.

تعداد درب ها ساید

یک ویژگی یخچال ساید بای ساید که در انتخاب آن نیز اثرگذار است، تعداد درب آن می باشد. بعضی از مدل ها بیشتر از دو در داشته و در مدل‌ های جدیدتر نیز تا ۴ در تعبیه شده‌ است. این ویژگی سبب شده تا دسترسی به غذاها و بطری ها راحت تر گردد.

رنگ و ظاهر ساید

محبوبیت استفاده از این مدل یخچال و فراگیر شدن آن در بین افراد مختلف باعث شد که طراحی‌ها و مدل‌های مختلفی از این وسیله ارائه شود تا هر شخص بتواند متناسب با سلیقه و نیاز خود، به خرید یخچال ساید بای ساید مورد نظر خود بپردازد.

این طراحی‌ها در جنبه‌های مختلفی مانند رنگ یخچال ساید و ابعاد یخچال ساید صورت گرفته است، به طوری که امروز مدل‌های مختلفی از این وسیله مانند یخچال ساید بای ساید چهار درب، یخچال ساید دور این دور و یخچال ساید بای ساید درب شیشه ای در ابعاد مختلف و رنگ‌های سفید، مشکی، طلایی و قرمز ارائه شده است.

شما می‌توانید برای خرید یخچال ساید بای ساید کوپرزبرگ در رنگ‌های کرم، مشکی و بوردو به صفحه محصولات یخچال سایدکوپرزبرگ مراجعه کنید.

بهترین مارک یخچال خارجی
قیمت یخچال ساید کوپرزبرگ

یخچال ساید ۳۲ فوت

منظور از فوت یخچال همان فوت مکعب می باشد. یخچال فریزر ۳۲ فوت ساید بای ساید مناسب برای خانواده های نسبتا پرجمعیت است. هر فوت تقریبا معادل با 316/28 لیتر است. هر لیتر نیز فضایی معادل با یک مکعب به ضلع 10*10*100 را اشغال می کند. یخچال ساید ۳۲ فوت معمولا ۷۵۳ لیتر ظرفیت خواهد داشت. برای یک خانواده پنج نفره معمولا این یخچال مناسب خواهد بود.

یخچال ساید ۳6 فوت

هر چه ظرفیت یخچال ساید بالاتر رود، دست شما در انتخاب مدل های دوقلو و نیز فرانسوی بازتر می باشد. یخچال ساید ۳۶ فوت نیز یکی از انواع یخچال های ساید است که مناسب برای خانواده‌ های پرجمعیت می باشد. معمولا این یخچال ها در انواع سه در و چهار در موجود می باشند.

یخچال فریزر ساید ۳4 فوت

یخچال های ساید ۳۴ فوت حجمی معادل با ۸۸۹ لیتر دارند. بخشی از این حجم به یخچال و بخشی از آن نیز به فریزر اختصاص می‌ یابد. این مدل یخچال ها نیز برای خانواده‌ های پرجمعیت مناسب هستند.

یخچال ساید بای ساید ۳5 فوت

یک ویژگی یخچال ساید بای ساید ۳۵ فوت این است که در آن فضای زیادی در دسترس بوده و ظرفیت بسیار خوبی دارد. بنابراین مناسب برای افراد پرجمعیت می باشد.

طراحی یخچال ساید بای ساید

یک ویژگی یخچال ساید بای ساید طراحی ویژه آن می باشد. ساید بای‌ ساید نسل جدیدی از یخچال ها و فریزرها بوده و ظرفیت و گنجایشی در حدود ۴ برابر بیشتر از یخچال های معمولی دارد.

در وسط یخچال ساید بای ساید خط جداکننده عمودی سبب جداسازی فریزر و یخچال از یکدیگر می ‌شود. در طرح هایی از یخچال های ساید بای ساید که درب تو درب (Door-in-Door) نامیده می شوند، ظرفیت و گنجایش یخچال چند برابر می گردد.

یخچال های جدید حتی قابلیت پخش موزیک را داشته و سخنگو می باشند. مصرف انرژی آن ها نسبت به نوع معمولی ۵ برابر کمتر است. در این یخچال ها به جای لامپ های تنگستنی از لامپ های LED استفاده می گردد. بدنه این یخچال ها از استیل ضدزنگ می باشد.

تکنولوژی به کار رفته در یخچال ساید بای ساید

شیوه طراحی در یخچال های ساید بای ساید به شکل دوقلو بوده و همچنین در طراحی آن ها از تکنولوژی های خاصی استفاده گردیده است.

تکنولوژی به کار رفته در یخچال ساید بای ساید به گونه ای است که بسیار کاربردی در صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی می باشد. این تکنولوژی همچنین سبب صرفه جویی در فضا شده و می‌ توان در فضای کمتر هم یخچال و هم فریزر را داشت.

به علاوه این یخچال ها با ایجاد حس مدرنیته در مصرف کنندگان سبب زیبایی ظاهری بیشتر در محیط آشپزخانه خواهند شد. فناوری plus Vita fresh از جمله تکنولوژی های به کار برده شده در یخچال فریزرهای جدید می باشد. این فناوری سبب می شود مواد غذایی مثل سبزیجات و میوه ها درون یخچال تا دو برابر حالت عادی تازه بمانند.

قیمت یخچال ساید بای ساید

قیمت یخچال ساید بای ساید به توجه به ظرفیت، مارک و بسیاری مسائل دیگر متغیر خواهد نمود. هرچه فوت یخچال بیشتر، طبیعتا قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به تکنولوژی و کیفیت به کار رفته در یخچال های ساید بای ساید قیمت آن ها در قیاس با یخچال و فریزر معمولی و جداگانه بسیار مقرون به صرفه تر است.

مصرف انرژی یخچال ساید بای ساید

میزان مصرف برق توسط وسایل خانگی از موضوعات مهمی است که عدم توجه به آن سبب می ‌شود مصرف برق تا حدود زیادی افزایش یابد. یخچال فریزر از جمله پرمصرف ترین لوازم خانگی به شمار می ‌رود.

به طور کلی این وسیله برقی چیزی در حدود ۱۸ درصد از برق مصرفی لوازم خانگی را استفاده می کند. سایز یخچال و نیز با هم بودن و یا جدا بودن فریزر و یخچال در مقدار مصرف انرژی اثر گذار می باشد.

به طور کلی باید گفت یخچال متوسط ۱۷۰ و یخچال فریزر جداگانه چیزی حدود ۱۷۰ تا ۳۶۰ کیلو وات انرژی مصرف می کند. یک ویژگی یخچال ساید بای ساید این است که در سال چیزی در حدود ۲۵۰ تا ۴۷۰ کیلو وات انرژی مصرف می کند.

فیلتر تصفیه آب یخچال ساید بای ساید

یک ویژگی یخچال ساید بای ساید این است که به آب شهری به طور مستقیم وصل می شود. به عبارتی شیر برداشت آب دارد. بیشتر اوقات نیز محلی برای برداشت یخ در آن ها قرار داده شده است.

زمانی که یخچال بتواند به آب شهری وصل شود، باید برای آن فیلتر یخچال نیز نصب شود. در اکثر نقاط جهان همزمان از آب لوله کشی برای شستشو، حمام، شرب و آبیاری استفاده می شود. این آب ممکن است مشکلاتی نظیر شن و ماسه، لجن، خزه، گل‌ و لای داشته باشد.

این مسائل سبب ایجاد مشکل در یخچال ساید بای ساید خواهد شد. وجود فیلتر تا حدود زیادی مشکلات را برطرف خواهد نمود.

فیلتر یخچال ساید بای ساید فیلتری ساده و یا ترکیبی است که تصفیه آب را در یخچال انجام می دهد. این فیلتر انواع مختلفی داشته و در بیرون یا درون یخچال می تواند نصب شود. اندازه این فیلترها با توجه به شرکت های سازنده متفاوت و منحصر به فرد خواهند بود.

یخچال ساید بای ساید رنگ سیلور

قفل کودک در یخچال ساید بای ساید

باز و بسته شدن زیاد درب یخچال سبب آسیب به آن و فشار به موتور آن می گردد. یک ویژگی یخچال ساید بای ساید داشتن قفل کودک در آن می باشد. با استفاده از قفل کودک تا حدود زیادی دسترسی کودکان به یخچال محدود شده و از وارد شدن آسیب به یخچال و نیز به کودکان ممانعت به عمل خواهد آمد. قفل کودک یخچال فریزر انواع مختلفی دارد از جمله:

 • قفل یخساز و آبسردکن یخچال
 • قفل صفحه نمایش
 • و نیز تنظیمات یخچال و قفل در یخچال.

همچنین در هنگام تمیز کردن یخچال می توانید برای تمیز کردن پدال یخساز و آبسردکن این قفل را فعال کرده و با اطمینان خاطر این کار را انجام دهید.

ویژگی های یخچال ساید بای ساید خوب

امروزه انواع مختلف یخچال ساید بای ساید در برندهای متفاوت در بازار موجود است. بنابراین انتخاب یک یخچال خوب کار سختی به نظر می رسد. مصرف انرژی در یخچال های ساید بای ساید چند موتوره کمتر است.

بنابراین بهتر است یخچال سایدی را انتخاب کنید که به طور همزمان از چند موتور بهره می گیرد. در انتخاب یخچال ساید بای ساید، فضایی که دارید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

قیمت یخچال نیز از جمله مسائلی است که تعیین می‌ کند کدام یخچال ساید برای شما بهتر است. فضای داخلی یخچال از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. طبقات داخلی باید به گونه ‌ای باشد که قابلیت تنظیم ارتفاع وجود داشته باشد و بتوان بر حسب نیاز از آن ها استفاده نمود.

بنابراین در هنگام خرید باید دقت کرد که فضای داخلی یخچال مناسب نیاز فرد باشد. سایدهایی که درب بیشتری دارند استفاده راحت تری نیز دارند.

آبسردکن یخچال

آبسردکن ها در یخچال های ساید بای ساید وسیله‌ ای برای سرد نگه داشتن آب به شمار می‌ روند. آبسردکن ها معمولا از قطعات متفاوتی چون مخزن آب، پدال آبسردکن، شیر آب یخچال تشکیل شده اند. آبسردکن یخچال ساید بای ساید در دو مدل وجود دارد:

مخزن آبسردکن توسط شما پر شود. در این مدل بیشتر خرابی ها مربوط به پدال آبسردکن می باشد. احتمال زیادی وجود دارد که فنرهای پشت پدال خراب شده باشند.

آب از طریق شیر ورودی به مخزن آبسردکن وارد شود. دمای آبسردکن به طور معمول با درجه دمای یخچال تنظیم می گردد. به عبارتی با توجه به دمای یخچال گرم یا سرد بودن آب یخچال نیز مشخص می گردد.

یخچال ساید بای ساید رنگ مشکی
عکس داخل یخچال ساید

مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید

مزایا یخچال ساید

یک ویژگی یخچال ساید بای ساید دسترسی آسان به مواد غذایی داخل یخچال می باشد. ظرفیت ذخیره سازی مواد در درب یخچال به خصوص در مدل های فرنچ نیز دیگر ویژگی یخچال ساید بای ساید به شمار می رود.

تازه تر ماندن مواد غذایی در یخچال های ساید. آب تصفیه شده به علت وجود فیلتر، مجهز بودن به سیستم آبسردکن و یخساز و نیز سیستم جریان چندگانه، مجهز بودن به محفظه مخصوص نگهدارنده و ظاهری زیبا از دیگر مزایای آن هستند.

معایب یخچال ساید

 • حمل و نقل یخچال و فریزر ساید بای ساید: این مدل یخچال به دلیل جابجایی سخت برای مستاجرها گزینه خوبی به شمار نمی رود.
 • نبود فضا در آشپزخانه: گاهی اوقات کوچک ترین مدل های ساید نیز در آشپزخانه شما جا نشده و یا جلوی کابینت قرار می گیرند.
 • تعویض فیلتر یخچال: هرچند وقت یکبار باید فیلتر آن را تعویض کنید (این مسئله باید در گروه هزینه های ثابت یخچال های ساید قرار بگیرد).
 • هزینه‌ های بالای تعمیر یخچال ساید
 • ظرفیت نامناسب: در بعضی از انواع این یخچال ها ظرفیت داخلی بسیار کوچک می باشد.

درجه یخچال

درجه یخچال ساید بای ساید با فریزر در حالت استاندارد باید بین ۴ الی ۵ درجه سانتیگراد و یا ۳۷ درجه فارنهایت باشد. کابین ‌های فریزر نیز بین منفی ۱۸ تا منفی ۲۰ درجه سانتیگراد بهتر است باشند. البته این دماها در زمستان و تابستان کمی با هم متفاوت خواهند بود. بهتر است در تابستان بین ۲ الی ۳ درجه و در زمستان بین ۴ الی ۵ درجه باشند.

شرکت کوپرزبرگ تنها نمایندگی رسمی محصولات کوپرزبرگ آلمان بوده و سال‌هاست در این عرضه مشغول به فعالیت است. یکی از پرطرفدارترین محصولات این شرکت یخچال فریزر ساید بای ساید است که با ظاهر بسیار زیبا و شیک خود، می‌تواند جلوه‌ی بسیار متفاوت و زیبایی به آشپزخانه شما ببخشد.

هم‌چنین شما می‌توانید برای آگاهی مدل‌های مختلف محصولات لوازم خانگی کوپرزبرگ به صفحه خرید لوازم خانگی کوپرزبرگ آلمان مراجعه کرده و در صورت نیاز به شماوره با ما تماس بگیرید.