ماکروفر

7 ویژگی یک ماکروفر مناسب | مایکروفر خوب چی بخرم؟

ویژگی ماکروفر خوب

در بازار لوازم خانگی طیف گسترده ای از مایکروفرها را با ویژگی ها و عملکردهای مختلف خواهید یافت. به همین علت ممکن است شما هم در انتخاب یک ماکروفر خوب و مناسب سردرگم شده باشید؟ این مطلب را بخوانید تا بدانید قبل از خرید مایکروفر باید چه ویژگی هایی را در نظر بگیرید.

7 ویژگی یک مایکروفر خوب چیست؟

راهنمای خرید ماکروفر

امروزه مایکروفر در آشپزخانه های مدرن در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها به بخشی ضروری از زندگی ما تبدیل شده اند و یکی از ملزومات مهم هر آشپزخانه ای به حساب می آیند. همان طور که گفته شد، باید مطمئن شوید که بهترین مایکروفر موجود در بازار را تهیه می کنید و نه فقط مایکروفرهای پرفروش.

برای کمک به درک بهتر این موضوع، در مورد ویژگی ها و مشخصات مختلف مایکروفر ها صحبت خواهیم کرد که باید قبل از خرید ماکروفر جدید به آن ها توجه کنید.

مایکروفر توکار
مشخصات یک مایکروفر خوب

تفاوت فر و مایکروفر، برای توضیحات کامل کلیک کنید.

مایکروفر خوب چی بخرم؟

در این جا ویژگی های مختلف یک مایکرفر مناسب ذکر می شود که باید قبل از خرید ماکروفر جدید در نظر بگیرید:

1- تعداد افراد خانواده

اندازه خانواده و تعداد اعضای خانواده تعیین کننده نوع و ظرفیت مایکروفر مورد نیاز شما برای خرید است. ظرفیت ماکروفر بسته به اندازه خانواده می تواند کوچک یا بزرگ باشد.

با افزایش گنجایش، قیمت نیز افزایش می یابد، اما اگر حجم خانواده و مصرف شما زیاد است، باید مایکروفر با حداقل ظرفیت 28 لیتر به بالا انتخاب کنید. این بدان معناست که شما قادر خواهید بود ظروف بیشتری را بدون هیچ مشکلی در مایکروفر به راحتی جا دهید.

  • گنجایش ماکروفر

اکثرا ماکروفرهای موجود در بازار دارای ظرفیت بین 25 تا 51 لیتر می باشند.

  • گنجایش مایکروفر کامپکت کمتر از ۲۸ لیتر
  • گنجایش مایکروفر متوسط ۲۸تا ۴۲ لیتر
  • گنجایش مایکروفر بزرگ ۴۵تا ۵۶ لیتر
  • گنجایش مایکروفر خیلی بزرگ بیشتر از ۵۶ لیتر

است.

2- نیاز شما در آشپزی

هدف و نیاز شما در استفاده از مایکروفر یک عامل اساسی در انتخاب است. انواع مختلفی از مایکرویو در بازار موجود است:

● اولین آن ها مایکروفر دارای گریل است. برای کباب کردن ساندویچ و سبزیجات استفاده می شود. این نوع مایکروفر فقط وظیفه معمول گرم کردن و کباب کردن را انجام می دهد.

● نوع دوم مایکروفرها تک کاره است که برای پخت و پز ساده و گرم کردن مجدد استفاده می شود.

● نوع سوم شامل اجاق مایکروفر کانوکشن مناسب برای پخت کیک و غذااهای مختلف می باشد. بسته به هدف نهایی که ماکروفر برای آن استفاده می شود، شخص می تواند بر اساس آن انتخاب کند.

ماکروفرهای کوپرزبرگ دارای 11 برنامه اتوماتیک آشپزی و 3 حالت ذخیره برای تنظیمات دلخواه می باشند.

همچنین مجهز به سینی گردان و 2 عدد صفحه پایه دار بلند و کوتاه گریل نیز هستند.

3- مصرف برق ماکروفر

بسته به ویژگی ها و ظرفیت، برخی از اجاق های مایکروفرها انرژی بیشتری مصرف می کنند. همه مایکروفرها دارای یک تنظیم قدرت هستند که به روشی ساخته شده است، بنابراین ولتاژ بالاتری مصرف نمی کنند. بنابراین اگر مایکروفر کم مصرف می‌خواهید، همیشه باید بهترین ماکروفری را انتخاب کنید که حداکثر راندمان را با حداقل مصرف برق کاهش دهد.

پیکربندی برق مایکروویو با گریل را می توان با توجه به نیاز کاربر سفارشی کرد. اما یک فرد باید به طور خاص به دنبال این ویژگی در مایکروفر قبل از انتخاب همان باشد.

تمامی ماکروفر کوپرزبرگ کم مصرف بوده و کمترین انرژی برق را مصرف می کنند.

4- صفحه کنترل پنل ماکروفر

انواع مختلفی از کنترل پنل ها در مایکروفر وجود دارد. از آن جایی که این یک ویژگی مهم برای استفاده بدون دردسر است، همیشه باید در نظر داشته باشید که آیا یک اجاق دارای کنترل پنل لمسی است یا دکمه های مکانیکی.

5- برنامه های پخت خودکار ماکروفر

زندگی مدرن نیازمند راه حل های مدرن است. در چنین شرایطی، همیشه توصیه می شود از گزینه های پخت خودکار برای صرفه جویی در زمان و انرژی استفاده کنید.

برای این منظور، برخی از مایکروویو با ویژگی‌های پخت خودکار باید در مقایسه با سایر فرهای معمولی انتخاب شوند. این به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید و همچنین برای همه افراد شاغلی که زمان پختن غذا برای خود را ندارند عالی است.

6- قفل کودک ماکروفر

مایکروفر برای کودکان زیر 10 سال می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل توصیه می شود مایکروفر با قفل کودک خریداری کنید.

اساساً بازی کودک با ماکروفر می تواند باعث تصادف بزرگ شود. به همین دلیل است که در انتخاب مایکروفر به قفل کودک توجه داشته باشید.

7- گارانتی و خدمات پس از فروش ماکروفر

پس از فروش یک جنبه بسیار مهم دریافت خدمات یا حل مشکلات احتمالی شما پس از خرید محصول است. در صورت ارائه خدمات سریع، همیشه باید ارزیابی کنید که آیا برندی که انتخاب می کنید قابل اعتماد است یا خیر.

در چنین مواردی، باید به خدمات پس از فروش به درستی دسترسی داشته باشید و گزینه های گارانتی اضافی را برای عمر طولانی تر دستگاه خود انتخاب کنید.

جمع بندی

لیست تمام ویژگی های یک مایکروفر خوب که در بالا ذکر شد باید در نظر گرفته شود تا تصمیم بگیرید که واقعاً چه نوع ماکروفری را می خواهید خریداری کنید. همچنین شما می توانید با مقایسه مدل های مختلف به دنبال ویژگی های مورد نیاز خود باشید تا بهترین انتخاب را برای خرید مایکروفرداشته باشید.

محصولات کوپرزبرگ آلمان یک برند لوکس با کیفیت است که هم کیفیت بالا و هم طراحی های بی نظیری دارد که این موضوع باعث شده طرفداران فراوانی داشته باشد. برای مشاوره یا خرید هر یک از محصولات می توانید با شماره 02122280858 یا 09100911911 تماس فرمایید.